SON DAKİKA
Hava Durumu

Korkular ..

Yazının Giriş Tarihi: 10.03.2023 10:09
Yazının Güncellenme Tarihi: 10.03.2023 10:09

İnsan korkularıyla yüzleştiği vakit daha net anlıyor varoluşunu.. Korktuğu kadar olmadığını yada korkularının üzerine gittiği vakit daha da cesur bir insan olduğunu anlıyor insan. Korkmak yada korkarak yaşamak insanın hayatından çaldığı en önemli zamandır bence..

Korkularının üstüne giderek yaşamalı insan. Kaçmak çözüm değil mutluluk vermez insana ama korktuklarının üzerine giderse daha da güçlenir. Korkmak her zaman için ürkeklik anlamında değildir, yada eylemsel olmayabilir.. Bazen sevilmemekten korkar insan, bazen kaybetmekten.. Duygularından bile korkacak noktaya gelebilir bir insan.  Korkular insanı atacağı adımdan bile edebilir. Emin adımlarla ilerlemek için korkularını geride bırakmalı insan.. Korkarak yamanın kimseye faydası olmadığı gibi sürekli kötü şeyler yaşayacağım korkusuyla da yaşanmaz. Daha doğrusu yaşanmamalı.. 

Korktukları ile yüzleştiği vakit insan daha net duruyor. Hatta bazen kalbini bile o kadar taşlaştırıyor ki sevgisini bile belli etmekten korkuyor. Herkes farklı şekilde belli eder sevgisini ve saygısını. Ancak ortak bir tutulum olmalı ki oda saygıyı her bireye göstermemiz gerektiğidir.

Sevgisini göstermekten korkan insanlar var, sevgisini gösterdiği için belki de defalarca iyi niyeti suistimal edilmiş insanlar.. Sevmeye korkan, sevince üzüleceğini düşünen birçok insan var hayatta. Daha önce sevgisini gösterdiğinde pişman edilmiş, yalan ve nankörlükle karşılaşmış insanlar var.. Bu insanlar tekrar sevmeye korkarlar.. Ancak bu korkuyu yenerlerse eğer sevmenin ne kadar kıymetli bir duygu olduğunu anlarlarsa eğer her şey daha kolay olur..

Korkularınıza engel olmayı öğrenmelisiniz hatta korkularınız sanki yokmuş gibi yaşamalısınız. Çünkü bu hayatta kaçarak asla bir yere varamazsınız ne zaman ki korkularınızın üstüne giderseniz o zaman kazanan siz olursunuz. Korkmak her insanda farklı gözlemlenir. Herkesin korkularına verdikleri tepkiler farklıdır. Bazıları korktuğu vakit yalnız kalıp düşünmek isterken bazısı tamamen kalabalığa karışmak ister. Her ne olursa olsun korkulardan kaçmanın aslında size daha fazla zarar verdiğini göreceksiniz.

Korktuğunuz şeyleri aslında gözünde büyüttüğünüzü hatta ve hatta gözünüzde büyütmekle kalmayıp sizin bu korkuları çok büyüttüğünüzü göreceksiniz. Sadece kendinize güvenin ve korkularınızı ezip geçmeyi, hayatınızı bu kadar etkilememesi gerektiğini unutmadan hareket edin. Ğer korkularınızı sizi ezmesine izin verirseniz bir ömür korkulara tutsak kalırsınız.. Siz siz olun öncelikle kendi istekleriniz doğrultusunda ilerleyin.. Korkularınıza esir olmayın..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.