SON DAKİKA
Hava Durumu

Kendine değer ver..

Yazının Giriş Tarihi: 24.02.2023 09:57
Yazının Güncellenme Tarihi: 24.02.2023 09:57

Kendine değer vermeyen insan mı olur hiç ?!

İnsan önce kendini sevmeli.. İnsan önce kendine değer vermeli ki karşısında ki kişilerde ona değer verebilsin.. Önce kendini önemsemeli  insan.. Gerisi zaten her şekilde oluyor hayatta..

Kendi değerinizi önce kendiniz belirleyin..

Kimseden bir değer beklentiniz olmasın mesela.. İnsanların sizi sevmesini, önemsemesini, size özen göstermesini beklemeyin çünkü bu hayatta en güzel özeni siz kendinize gösterirsiniz..  Kendinizi mutlu etmek için en son ne zaman çaba gösterdiniz?

Gerçekten kendinizi yakın zamanda hiç mutlu ettiniz mi? Kendinizi şımarttınız mı? Eğer kendinizi şımartmıyor mutlu etmiyorsanız şöyle bir silkelenip kendinize gelmelisiniz.. Çünkü siz her zaman her koşulda en iyilerine layıksınız..

Kendinizi şımartın ve mutlu edin.. Hatta seneye giyerim diye aldığınız ol elbiseyi giyin, bir türlü kıyamadığınız o kahve takımları ile bir kahve yapın kendinize.. Kıyamadığınız, ötelediğiniz ne varsa kendiniz için kullanın..

Zaman onları sizinle beraber sadece yıpratır..  Eğer siz kendinizi şımartırsanız hayatında kimseden böyle bir beklentiniz olmaz.. Çünkü siz kendi ile mutlu olan biri olacaksınız.. Sizin sizden başkasına ihtiyacınız olmaz..

Siz kendinizi şımartan, mutlu eden bir birey olduğunuz sürece zaten kendi değerinizin farkına varırsınız.. Ama siz kendinizi hep ötelerseniz yada ilk önce her zaman her koşulda karşı tarafı düşünen taraf olursanız değeriniz zamanla azalacaktı.. Çükü insanlar kendinden bu kadar çok veren insanları harcarlar..

Kıymet bilmezler hatta nankörlük bile yaparlar bu durumda. .Siz kimse için kendinizden o kadar çok vermeyin.. Kendinizi şımartmaktan sevmekten başka çareniz yok..

Kendinizi sevin ki kimseden böyle bir beklentinizi bile olmasın..

Kendinizi şımartın ki kimsenin sizi şımartmasını beklemeyin.. Çünkü unutmayın bu hayatta beklentiler her zaman üzer..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.