SON DAKİKA
Hava Durumu

Katlanmak.. (29.03.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 29.03.2022 09:36

Küçük hatalara katlanmak aslında hoşgörmek olarak adlandırılsa da bazı büyük çaplı olaylara katlanmak aslında saçmalıktan başka bir şey değildir.

Bir insan neden bir insana katlanma gereği duyar ki ? Katlanmak aslından bir tarafın tamamen kendinden vermesidir. İnsan kendine neden bunu yapar ?

Güzel günler için katlanmak, sabır göstermek sizi sonuca götürebilir belki ama insanlar insanlara neden katlanır? Neden güzel geçinmek varken karşınızdaki kişiye katlanma gereği duyarsınız.

Korkarsınız, endişeleriniz hatta bazen çaresizliğiniz bile sizi katlnamk zorunda bırakıyor olabilir. Ama sakın unutmayın ki karşınızdaki kişiye katlanmak aslında sizi zedeleyen bir olaydır.

Söylemek istediklerinizi söyleyemediğiniz vakit yada yapmak istediklerinizi yapamadığınız vakit katlanmak dediğiniz algı aslında sizden alıp karşınızdaki kişiye vermeniz anlamına gelir.

Hiç birşeye mecvur değilginiz, katlanmak zorunda değilsiniz.. Unutmayın ki sizden daha değerli bişey yok bu hayatta.

İnsanlar mutlu olacak diye kendinizden çok vermeyin. Gerekirse sert duvarlarınız olsun gerekirse insanlar sizi geçimsiz biri sansın bırakın herkesi bir kenara önce kendiniz için yaşayın. Hayatınızdaki insanların her türlü mutluluğu, hüznü, sevinçlerinde yanında olmuş olabilirsiniz.. Ama unutmayın ki sizden daha önemli değil ..Acısı ile sizde ağlarsınız, karşınızdaki kişinin hep arkasında durursunuz.. Ama kendinizi hiç görmezsiniz bu süreçte.. Önce karşınızdaki kişiyi düşünürseniz özür dileyerek söylemek zorundayım ki siz kaybetmeye mahkumsunuz.. İnsanlar sevdiklerini elbette ki düşünürler.. Ama buna değecek insanlar varsa düşünürsünüz eğer buna değecek bie insan yoksa hayatınızda ona çokta değer vermemek gerek. .Sizi üzen sizi yıpratan insanlarda elinizi ayağınızı çekmek gerek..

Katlandığınız her insan için önce şunu düşünmelisiniz gerçekten katlandığıma değiyor mu ? Eğer katlandığınıza değmiyorsa ikili ilişkilerde bu durum elbet açık verecektir. Birde şu açıdan bakabiliriz olaylar aslında siz çok küçücük umuda bile kocaman sarılıyor olabilirsiniz. Sürekli sizi mutsuz eden, sürekli huzursuzluk çıkaran,sizi olduğunuz gibi kabul etmeyen sürekli sizi değiştirme çabasında olan insanlar aslında siz farketmeden sizi istedikleri kişi yapıyor olabilirler. Siz karşınızda ki kişiden küçücük bir ışık gördüğünüz vakit her şeyi unutup tekrardan onu mutlu etmeye çalışıyorsunuz.. Yapmayın size kendinizi kötü hissettiren, sizi düşünmeyen, sizi üzen insanlara katlanmayın.. Sizin kıymetinizi bilecek olan insanlara değer verin.. Onları sevin ve hatta onlar için çabalayın..

Çabaların karşısında bir teşekkür görmüyoranız..

Yaptıklarınız için size saygı duyan bir insan yoksa

Size mutsuzluktan başka birşey vermiyorsa o insanı hayatınızdan çıkarın..

Çünkü siz böyle bencilce davranışları hakedecek bir insan değilsiniz..

Siz her zaman size saygı duyan insanlarla bir arada olun..

Bu süreçte önce ben demeyi.. Önce kendinizi sevmeyi asal ihmal etmeyin.

Unutumayın ki sizi möutlu etmeyen hiç bir duruma katlanmak zorunda değilsiniz..

 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.