SON DAKİKA
Hava Durumu

Karşılıksız sevgi..

Yazının Giriş Tarihi: 12.02.2023 09:59
Yazının Güncellenme Tarihi: 12.02.2023 09:59

İnsanlar karşılıksız sevildiklerinde güzelleşirler..

Neden sevgide bile karşılık bekleriz ki ,? Neden şekle, görüntüye bu kadar önem veririz ki? İnsanoğlu şekle, şemale takıldığı sürece hep kaybedecek..  Bazı insanlar hayatlarında ki insanların şekillerine, görünüşlerine hatta tarzlarına bile önem verirler. Şöyle anlatmalıyım ki insanlar hep yanına yakışacak insanı ararlar.. Kimse kalbine yakışan insanı düşünmez. Önce kaşı gözü beğenilir bir insanın..Kimse düşüncelerine, kalbine bakmayı denemez..

Üzgünüm ama her ne kadar insanlar dış görünüşe önem vermiyorum dese de dış görünüşlerini beğenmedikleri insanları hayatlarına dahil etmek istemiyorlar. Aslında bazı insanların standartları oluyor. Güzel olsun, zayıf olsun, güzel saçları olsun, tarzı olsun derken şekle göre seçmeye başladı insanlar..

Oysa sevmek bu kadar basit miydi..

Sırf güzel olduğu için bir insana sevgi demek aşk demek ne kadar doğru..

Sevdiği her hali ile güzel gelmez mi insana..

İnsan önce öze aşık olmalı.. Bir insanın özünü sevmeli.. Karaktere aşık olmalı..

Huylarını sevmeli bir insanın.. Tipi, kaşı, gözü.. bunların hepsi geçicidir..

Kalıcı olan karakterdir.. Kalıcı olan size bir çift gözle bakan sevgi dolu bakışlardır..

Sevmeyi  güzellik ile karıştırmamak lazım..

O güzellik sadece gözünüze hitap eder çünkü..

Boşuna dememişler ne insanlar tanıdım üzerinde güzel kıyafetler yok, ne güzel kıyafetler gördüm içerisinde insan yok.. İşte bu dünya alemi de böyle aslında hep sanırız ki güzellik her şeyi çözer.. Güzellik sadece kendinizi iyi hissetmenizi sağlar bu hayatta karşınızda ki insanı etkileyeceğinizi sanırsınız ama karşınızda ki kişiyi sadece düşünceleriniz ile etkileyebilirsiniz.. Güzelliğinize bu kadar çok güvenmeyin.. Çünkü güzellik geçici bir etkidir hayatınızda yaşlandığınız vakit güzelliğinizden eser kalmayacaktır.. o yüzden kalbine yakışanı sev..

Kalbi güzel olanı seki haya sana da güzelleşsin.. Kalbi,n çirkin insanda hayatı sana zulüm eder.. Kalbi çirkin insan sizi sürekli karanlığa sürükler en iyisi kalbi güzel olanlara denk gelsin hayatınız.. hayatınıza renk katacak insanlar olsun çevrenizde.. Sizi üzen kıran yıpratan h,iç bir insana yer vermeyin hayatınızda..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.