SON DAKİKA
Hava Durumu

Kader..

Yazının Giriş Tarihi: 14.03.2023 09:43
Yazının Güncellenme Tarihi: 14.03.2023 09:43

Kader ile nasiple kavga olmaz gerçekten de.. İnsan nasibindekini yaşıyor.. Kaderinde ne varsa onu yaşıyor ne kadar kaçmaya çalışsa da kaçamıyor..

Kader nasip neyse sizi elbet buluyor bu hayatta..

Olmaz dediğiniz oluverir.. Olur dediğiniz bir bakarsınız olmaz. Hayatta her an her şey olabilir. Plandakini değil nasiptekini yaşar insan..

Siz ne kadar kaçarsanız kaçın bir yerde yakanıza yapışır kader dediğiniz..

Yıllar geçer, ömür geçer belki ama kaçtığınız kadere yakalanırsınız elbet..

Zaman akıp giderken anlamazsınız ne olduğunu ama yıllar sonra kendinizi kaderinizden kaçarken bulduğunuz vakit anlarsınız hayatın ne kadar kısa olduğunu.. Kaderiniz sizin yolunuzdur. Yürüdüğünüz yolda, her türlü zorlukla karşılaşsanız da sonucunda büyük bir zafer ile karşılaşmak sizin için büyük bir haz olacaktır. Siz kaderinizin sizi her zaman bulacağını bilin..

Kader dediğiniz yaşarken anlamadığınız ancak zaman ilerledikçe günler geçtikçe anlayacaksınız ki kaçmaya çalıştığınız kaderiniz aslında hayatınızmış..

Ne yazılırsa onu yaşıyor insan.. Ayrılıklar, hüzünler, kavuşmalar derken insan savrulur durur hayatı boyunca.. Yaşadıklarınız ile yürüdüğünüz bir yol vardır.. Birde yaşayamadıklarınız hayatınız boyunca yaşayamadıklarınız sizi düşündürür durur.. Zamanınız imkanınız varken yaşayın.. Yaşamak zorundasınız çünkü bu hayata bir kere geliyorsunuz.. O yüzden doya doya yaşayın. Yaşayın ki bu hayata geldiğiniz her gün için kendi hayatınızı güzel değerlendirin.

Kimseniz olmasa bile tek başınıza tüm zorlukları atlatabilirsiniz.

Siz bu hayatta ne yaşamak istiyorsanız onları yaşayın.. Yaşayın ki yarın öbür gün bu hayattan göçüp gittiğinizde unutmayın ki yaşamak istediklerinizi yaşadınız. Ama yaşamadığınız her gün için pişmanlık duyacağınıza yaşayın ki mutlu olun..

Hayat çok kısa.. dertleri, hüzünleri, acılar bir kenara bırakıp gülmenin vakti geldi de geçiyor.. Kendinizi üzdüğünüz ile kalıyorsunuz. Sadece kendinizi yıpratıyorsunuz. Sonucu ne olursa olsun siz mutlu olmayı hak ediyorsunuz.  Kader bazen yüzünüze güler bazen de gülmez..

Eğer kader yüzünüze gülmüyorsa güleceği bir nokta elbet olacaktır. İnsan bazen az ile yetinmeyi bilmeli. Hayatın sana verdikleri ile mutlu olmalısın.. Yoksa daha fazlasını istemek kıymet bilmemektir aslında.. Az olsun öz olsun hayatta ki istekleriniz..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.