SON DAKİKA
Hava Durumu

İyi biri olmak (27.06.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 27.06.2022 10:11
Yazının Güncellenme Tarihi: 27.06.2022 10:11

İyilik yap, iyilik bul diye boşuna dememişler. Haytınızın neresinde olursanız olun iyi birisi olmak için çaba göstermenin çok daha doğru olduğunu düşünüyorum. Evet insanız ve hatalar yapabiliriz bu bizim iyi biri olmamızı engellememeli diye düşünüyorum. İnsan olmanın bir takım şartları, vasıfları ve özellikleri vardır. İnsan olmak için kişinin önce kendisiyle barışık olması gerekir. Kendisini sevmesi ve kabullenmesi gerekir. Hangi şartta olursak olalım kendimizi kabul etmediğimizde sevmediğimizde hayatımızda ki pürüzler de asla bitmeyecektir. Önce insan olmanın şartlarını kabul etmeliyiz.

Kendisiyle barışık olmayan kişi çevresiyle barışık yaşayamaz. İnsan olmak insanın diğer insanlarla, birlikte, hayvanlarla, toprakla,hava ve suyla barış içinde yaşaması lazımdır.

İnsan olmak bunların haklarına dikkat etmektir. İnsan olmak çevreyi temiz tutmak ve korumaktır. İnsan oplmak kimyasallarla doğayı kirletmemektir.

İyi bir insan olmak, başkaları için bir şeyler yapmaktan çok daha fazlasıdır. Evrene pozitif enerji göndermeden önce kendini kabul etmeli ve sevmelisin. Neyin iyi olduğu ve neyin iyi olmadığı konusu filozoflar tarafından yüzyıllar boyunca tartışılagelmiştir ve pek çok insan bunun sadece nazik olmaktan çok daha karmaşık olduğunu görmüştür. Herkesin hayat yolculuğu farklı olsa da, iyi olmak kendini keşfetmekle ve dünyadaki rolünle yakından ilişkilidir. Gerçekten iyi olmak için, 'iyiliğin' senin için ne anlama geldiğini düşünmelisin. Belki bu, başkaları için iyilik yapmaktır veya sadece dürüst ve nazik bir kişi olmaktır. iyi bir insan olmanın başkalarına zarar vermemek kadar basit bir şey olduğunu düşünür. Fakat bu, her zaman yapmadığın şeylerle ilgili değil, başkaları için ne yaptığınla ilgilidir. İyi bir insan olmak, başkalarına olduğu kadar kendine yardım etmektir. Bazılarının senden iyi olduğunu ama çoğunun da daha kötü olduğunu anlamaya çalış. Başkalarıyla kıyaslayarak kendimizi acınacak duruma düşürdüğümüzde, manevi yönümüzü inşa etmek için kullanabileceğimiz zamanı ve enerjiyi boşa harcamış oluruz. Her sabah kendine iltifat et. Mutlu olmak seni daha pozitif bir insan yapar ve bu da pozitif titreşimleri dünyaya yaymana yardımcı olur.

Kendini her açıdan sevmeyi öğren. Kendini koşulsuz kabullenmeye çalış. Başkalarını gerçekten sevmenin tek yolu önce kendine güvenmek ve kendini sevmektir. Yaptığın ve inandığın şeyler, başkalarını olduğu kadar seni de iyi hissettirmeli. Kendini önemsemeden başkaları için bir şeyler yapmaya çalışman seni kırgın, kızgın ve olumsuz yapabilir. Kendini seversen başkalarına yardım ederken olumlu etki bırakırsın. Her durumda olumlu bir tavır takın. Olumsuzluk sadece sana ve başkalarına zarar verir. Olumsuz biriysen bu, başkalarına davranışını da etkiler. Düşünce yapımız başarılarımızı da etkileyebilir. Eğer bir şey istediğin gibi gitmezse yapabileceğin şeyleri değiştir, gülümse, pozitif kal ve devam et. İyi biri olmak çokda zor bi durum değil aslında. İyi bir insan olmak için önce kendine iyi davranmalısın.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.