SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

İnsanda mevsimler gibidir.. (27.04.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 27.04.2022 10:05

 Yazın öyle mi herkes sokaklarda geceler daha keyifli.. Kışın geceler hep sıcacık bir yatak arama derdinde.. Eğer sahile yakın bir memlekette yaşıyorsanız bu durum size tam bir huzur verir.. Yazlar her zaman daha eğlenceli geçer.. Herkes bir aradadır, yollar açık ve kavuşmak daha mümkündür.. Yazları sıcak havada bile insanın çi açılabiliyor.. Hava güzel, güneş var.. Ancak kışın havalarda kasvet olduğu vakit insanın psikolojik olarak etkilenmemesi elde değil.. Kasvetli hava içinize işler hemen.. tıpkı sıcak havanın içinizde kelebekleri uçurduğu gibi.. Her mevsimin kendine göre güzeelikleri var elbette.. Kışın karı yazın denizi bekleriz.. İnsanoğlu hayat boyunca bekler.. Bazen zaman hızlı akıp geçsede bazen hiç anlamaz hayatın nasıl geçtiğini insan.. Önemli olan beklediğimize değmesi ? Hayatta gerçekten bekleyerek, isteyerek sahip olduklarınız her zmaan için daha kıymetli olur hayatınızda..

İnsanlar son bahar gibiler.. hayatlarından giden her insan için yaprak dökerler.. Ve zamanı geldiğinde yine yeşerir çiçek açarlar.. Umut her zaman var hayatımızda. herkes solduğu yerden yeşerecek.. Çiçekler açacak.. biraz kendinize zaman vermelisiniz.. Hayat ummadığımız yerden çiçekler açtırır.. Bitti dersiniz ama hayat sizin için yeni başlıyordur. Hayat ne olursa olsun savaşmayı seçer.. Dimdik durmayı, savaşmayıi direnmeyi hatta hep zorlamaya iter hayat.. Zorluklarla mücadele ettiğinizde tıpkı baharda yapraklarını döken bir ağaç gibi olursunuz yıpranırsınız hatta yapraklarınızı dökersiniz ancak zamanı geldiğinde o mücadelelere karşı en güzel yerlerden çiçekler açarsınız..

Hayat her zaman bize altın tepsi ile sunulmaz.. Bazen tökezlemek iyi gelir. Hayatta güzellikleri görmek için bazen yaraalmak gerekir.. Her zaman en iyi şartlarda hayatta varolacağımız anlamına gelemz. .Bazen gerçekten yaralanmak insana iyi gelir.. Yara almak, hayatın zor şartları ile karşılaşmak bizi daha güçlü bir insan yapar.. Mevsimler gibi bizde değişiriz.. Bir yanımız bahar bahçe iken bir yanımız yaprak döküyor işte..

İnsanoğlu her zaman istediği yerde olamaz yada istediği gibi bir hayat yaşayamaz .. Bazen kader çizgisi bazende seçimlerimiz bizi yaşayacağımız hayatın ortasına atıverir.. Ne zaman ki kendine ben ne istiyorum? sorusunu sorarsa ozaman kendini mutlu bir hayatın içinde bulur.. Eğer kendinize ne istediğini sormazsanız hayatı sadece zamanı geçirmek için yaşamak zorunda kalırsınız.. Kişisel gelişim, motivasyon, değişim hayatlarımızda var olmalı. Çoğu insan bu durumlara saçma yada anlamsız bulsada bedenimizin yada kafamızın içinin bunalra ihtiyacı var..