SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Hasret.. (07.04.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 07.04.2022 09:45

 Uzaklıklar, mesafeler, imkanlar bazen sevdiklerinizi sizden almak zorunda kalmış olabilir. Ne olursa olsun yüreğinde taşıyabilmeli insan secdiklerini.. Gözden ırak olunca gönülden de ırak olur derler.. Hiç te öyle değil.. gönülde taht kurmuşsa eğer sevdikleriniz gözleriniz zaten birşey görmez. Mesafeler sevmeye engel değildir.. Uzaktanda sevebilirsiniz.. Özleyebilirsiniz.. Hatta bazen hiç ummadığını yada küsüp konuşmadığınız birini bile özlediğini fark edersiniz.. Özlemek nedemek dersek açıklama yapılabilir mi sizce ? Bence yapılamaz.. Sevginin özlemin açıklaması tanımı olamaz. Ne kadar seviyorsun deseler ne değişir ki ? Kime neyi nasıl anlatayım. Sevginin özlemin boyutu olmaz.. Eğer insan sevdimi her an özlem duyar.. Bazen ses tonunu özler insan, bazen gülüşünü, bazen bakışını .. İnsan özleği vakit biraz hırçın davranır.. Uzakta olan sevdiklerimiz ile bu yüzden çatışmalar yaşayabiliriz. Bir arada olmak her zaman daha sağlıklı ilişkiler doğurur..

Çağımızda sevmeyi bilmeyen okadar çok insan var ki..Sevgi, merhamet duygusundan yoksunlar. İnsanlara karşı sevgilerini belli etmeyecek kadar sert bir duruşları var bazı insanların. Bunu çok merak ediyorum. Neden? Neden sevgisini belli etmez insanlar.. Sevmek, gülümsemek, merhamet duymak hayatta en güzel duygular olmalı.

Sürekli çatık kaşlar, sürekli sinir harbi neye yarar ki ?

Sevdiklerini özlemenin ağırlığını gerçekten yaşamayanlar bilemez.. İnsan sıkıldığı, kızdığı şeyleri bile özlüyor o an..

Bu tıpkı gençken ailelerin kızdığı şeyleri özlemek gibi..

Aileler çocuklarına karşı bazı sınır koyarlar çocuklar hep of’lar lar .. O oflayan çocuk büyüdüğünde en çok ailesini anlıyor.. İnsan her yaşta bazı şeylerin değerini daha iyi anlıyor. Ben şöyle bir bakıyorum da keşke diyeceğimiz çok anı var hayatımızda.. Keşke yapsaydım dediğimiz yada keşke yapmasaydım dediğimiz..

Keşkeler insanı yıpratır.. Özlemek tarifi olmayan bir duygu.. Anlatamazsın ama hissettirebilirsin. Birinin seni çok özlediğini sana sarılışından bile anlayabilirsin. Bakışından.. duruşundan bile anlarsın..

Hissettirmek her şey den daha önemli aslında.. Söylemektense hissettirmeyi tercih etmeliyiz.. Kıymetini anlamak istiyorsak kaybetmeden önce sevmeliyiz. İnsanlar hissettikleri duygunun peşinden gider dururlar.. Gerçekten de öyle değil mi ? Küçücük bir hissiyatla bile hareket ettiğiniz olmadı mı buy hayatta ? Yeter ki hissetsin insanoğlu onun peşinden canı pahasına gider..

Çünkü herkes bilir ki asla yanlış hissedemezsin.. Hislere müdahale edemezsin.. Yanlış insana karşı doğru duygular besleriz hatta bazen.. Yada yanlış olduğunu bile bile o yoldan gideriz hissiyatlarımız ağır basar aslında..

Hisler yalan söylemez buna eminim.. Oyüzden çoğu kişi kalbinden geçtiği gibi hareket eder.. Hisleerine güvenir yada güvenmek ister ..