SON DAKİKA
Hava Durumu

Geliştikçe değişmek.. (25.03.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 25.03.2022 08:28

Öncelerde esnaftan alışveriş yaparken şidi büyük zincir marketlerden alışveriş yapıyoruz..
Mahallemizin esnafına 50 krş çıkmadığı vakit sonra getiririz derken zincie marketlerde ne yazık ki bunu yapamıyoruz.. Birde bunlar yetmezmiş gibi sanal kasalar çıktı..
Kimseyle muhattap olmak istemiyorsan gidiyorsun sanal kasaya barkodları oturup parayı makinaya yerleştiriyorsun..
Bazen bu teknolojiyi gelişmek olarak göüyoruz ama bilmiyoruz ki aslında insna ilişkilerini birbirinden uzak tutan bir sistem bu teknoloji..
Teknoloji bu kadar hayatımızdayken aslında akıllı telefonların esiri oluyoruz adeta..
Kafalar boş.. Düşünceler boş.. Kimse kendini geliştirmek için uğraşmıyor.
Geçenlerde mesleğini söylemeyeceğiğm ama bir konuda uzman bir personelle görüştüm, aslında hakim olduğu bir konuydu ama duır bakalım bi internetten bakayım sorun neymiş dedi.. Ben o anda şok geçirdim.. Tabi ki bilgi almak, öğrenmek çok kıymetli ancak uzmanı olduğunuız mesleğiniz için nasıl olurda internetten bilgi almak istersiniz ki..
Evet hepimiz internetten videolara bakarak bir çok işi yapıyoruz ancak bu uzmanlık alanlarımızda yapabileceğimiz bişey olmamalı..
Bir aşçı yemek yaparken dur ben kitaba bakayım dememeli.. Tani kendine özel tarifleri vardı onlara baklır elbette ama hiç bilmediğiniz bu konuyu araştırmak özelliklede uzmanlık alanındaysanız bu kötü bir imaj bırakır üzerinizde..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.