SON DAKİKA
Hava Durumu

Fark etmek..

Yazının Giriş Tarihi: 26.12.2022 09:45
Yazının Güncellenme Tarihi: 26.12.2022 09:45

Yaşı ilerledikçe daha çok fark ediyor insan verdiği değerin aslında verdiği kadar olmadığını.. Daha farklı bakmaya başlıyor olaylara ve kişilere. Önceden çok alttan alan bir yapıda ki insan yaş ilerledikçe daha fazla alttan alacak gücü bulamıyor kendinde.  Farkına varmak aslında insanın kendine verdiği en büyük değerlerden biridir.. Çünkü farkına varmış bir insanı kolay kolay kimse yıkamaz. Özellikle kendi hayatında ki kendi değerini anlayan farkına varın bir insanı kolay kolay hiçbir rüzgar savuramaz. İnsanlar kendi hayatlarında önceliklerinin kendi mutluluğu ve kendi değeri olduğunu anladığı vakit aslında hayatın daha kolay olduğunu ve hayatını zorlaştıran insanların omuzlarında bir yükten ibaret olduklarını fark ederler.

Özellikle yaşı ilerleyen her insan aslında tecrübe adı altında çoğu durumun farkına varmıştır. Bazen de duygularımızın yoğunluğu ile bazı olaylar karşısında farkına varmakta geç kalırız. Aslında gerçeği biliriz belki görürüz ama o farkındalık geç düşer aklımıza ve yüreğimize.. Kabullenemediği, toz konduramadığı ne varsa insanın belli bir yaştan sonra daha çabuk kabulleniyor.

Yaş ilerledikçe yaşadıklarından ders çıkarıp hayırlısı böyleymiş demeyi öğreniyor insan.. Çünkü öncelerde çok çabaladı, çok kendini ortaya attı sırf mutluluk ve huzur dediklerimizi yakalayabilmek için.. Ancak insan çok geç anladı her şeyi kabullendiği vakit daha huzurlu ve mutlu olacağını..

Hayatınıza aldığınız her insan aslında birer tecrübedir hayatınıza.. Ancak bazı insanları yüreğinizde yada aklınızda taşımak size artık yük gibi gelebilir. Bıraktığınız vakit daha huzurlu olduğunuzu fark edebilirsiniz.  O yüzden bazen bırakmak yada insanları hayatınızdan çıkarmak daha az canınızı yakar. Mutlu olmadığınız, değer görmediğiniz her yerden uzaklaşın.. En azından bunu hak ediyorsunuz. Hayatınızda ki insanlar size köstek değil destek olmalılar.. Eğer hayatınızda size köstek olduğunu düşündüğünüz kişiler varsa onları hayatınızdan tez zamanda çıkarmalısınız..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.