SON DAKİKA
Hava Durumu

Eyvallahı olmayanlar..

Yazının Giriş Tarihi: 23.01.2023 09:48
Yazının Güncellenme Tarihi: 23.01.2023 09:48

Özellikle yalakalığın ve samimiyetin bu denli yoğun olduğu bir çağda insanlara karşı eyvallahı olmayan insanlara hasret kaldık

İnsanların amacı sadece yalakalık yaparak istedikleri yerde olmak.. Yalakalık yaptıklarının bile farkında olmayan insanlar bunun adına samimiyet der olmuş..

Kendi çabası ile tırnaklarını kazıyarak gelebileceği yerlere yalakalık ve iki yüzlülükle gelen insanlarla dolu etrafımız. Gerçekten de kimse hak ettiği yerde değil.. Hep bir dengesizlik..

İşte kendi ayakların üzerinde dağ gibi durabilen insanlar değil de, nerede yalakalık yapan yalan dolan konuşan insan varsa onlar el üzerinde tutulur.

Siz kendi hayatınız için kimseye boyun eğmeden yaşamayı hedeflersiniz ama bazı insanlar bu konuda gerçekten kemiksizdir. Her durumda insanlara kendilerini sevdirmek için şekilden şekle girerler. Hiç anlayamam böyle insanları insan neden sürekli birileri karşısında eğilme kararı alır ki. Neden kendi hayatının iplerini başkalarının eline verir. Neden insanlara eyvallah etmek zorunda kalır..

Herkes kendi hayatının kurtarıcısıdır. Bazı insanlar kurtarıcı bekledikleri için  çoğu şeye boyun eğerler. Boyun eğmeniz gereken konu ne acaba? Sevilmek mi? Daha çok para mı? Daha iyi insan olmak mı? Bunların cevabı sizlerde elbette ki.. Ancak şartlar ne olursa olsun boyun eğmeden hareket edebilmeli ..

Siz her koşulda her şeye bu kadar çabuk tamam, olur derseniz bir müddet sonra insanlar bunu sizin göreviniz olduğunu düşünebilir. İşte insanlara bunu düşündürmeyin. Ne olursa olsun yaşamınızdan haz alma bakın.. Hayatınız her alanında kendiniz olmayı ve kimseye eyvallahınız olmadan yürüyün bu yolu.

O zaman size karşı insanların diyecek kelimeleri bile olma. Siz yeter ki  kendi hayatınızın kurtarıcısı olun.  Siz her zaman dik yürüyün ki insanlar sizi sürekli eğilen bükülen bir insan sanmasın. Sevgi ve saygı çerçevesinde her zaman siz olun. Olaylara karşı verdiğiniz tutumlarda bile eyvallahınız olmamalı.. Sizi üzecek, size ters gelecek her durumda tepkinizi gösterin..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.