SON DAKİKA
Hava Durumu

Eskiler mi güzeldi eskiden mi ? (29.06.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 29.06.2022 09:39
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.06.2022 09:39

Sahiden neydi güzel olan ? Eskiler mi ? Eskiden mi?

Eskiler eskide kalmasaydı belki güzel olabilirdi. Eskilerde yaşanılan onca güzel hatıra ve anılarda gömülü kalmış eski baş kahramanlar mı güzelleştirirdi hayatımızı..

Yoksa eskiden olan saf, masum olan biz mi güzeldik ..

Hayat insnaı savururken en çokta eskielrde yaşadığı o masumiyeti özlüyor. Kendini özlüyor insan.. Sevincini, neşesini, mutluluğunu .. Şimdilerde değişen neydi ? hayat telaşımı sardı dört bir yanımızı .. Hayata karşı dik durmak mı zoeunda kaldık.. Eskiden gerçekten çocuktuk ondan mı güzeldi hayatımız.. Çocukken sorumluluğumuz yok muydu .. Bu kadar çok sırtlanmıyor muyduk hayatı.. Savaşımız erken yaşta başlamamışmıydı.. Eskiden olduğumuz gibi mutlu olamk bu kadar mı zordu.. Bu zamanlarda özellikle o masumiyeti özlüyoruz.. Masumiyet bizi biz yapıyordu ozamanlar. .Daha güzel bakıyorduk hayata.. Hayata karşı daha olumluyduk..

Belki de bu zamanlarda umudumuzu yitirdik.. Umutsuzluğa büründü hayatımız.. Hayat savaşı, sorumluluklar derken belki de kendimizi kaybettik.. Her şeyden önce biz olmayı unuttuk..

Zaman akıp geçerken biz kendimizi o eskilerde bıraktık..

Zamanla büründüğümüz kişilikler zamanla benzediğimiz karakterler bizi yıprattı.. Eskiler gömmüş gibiyiz en güzel duygularımızı.. Duygularımızı yeniden yeşertmek bizim elimizde.. Eski duygularımızı kazanmak bizim elimizde..

Biz istediğimiz sürece başaramayacağımız hiç bir şey yok..

İnanmalıyız.. O eski duygularımızı yeniden kazanacağımıza inanmalıyız.. Umudumuzu kaybetmeden hareket etmeliyiz. Umudumuz en büyük silahımız olamlı bu hayatta.. Umudumuz var olduğu sürece her şeyi yapabilecek güce sahip olamlıyız.. Önmcelikle silkelenmeliyiz hayata karşı o güçlü yönümüzü ön plana çıkarmalıyız. Hayallerimiz, ideallerimiz için sacaşmalıyız.. Hayat kocaman bir sınav bu sınavda başarılı olamk bizim elimizde..

Sürekli mutsuz olduğumuz bir hayat yaşamak bizi yıpratır sürekli olarak palnlı hareket etmek bizi tamemen makinalı bir hayat yaşamamıza sebep olur. Biz öncelikle ne istediğimize karar vermeliyiz..

Geçmişe kocaman bir sünger çekmenin vakti geldi de geçiyor..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.