SON DAKİKA
Hava Durumu

ENERJİSEL DÖNÜŞÜM (19.07.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 19.07.2022 09:28
Yazının Güncellenme Tarihi: 19.07.2022 09:28

Evrende temel bir kütle var olmadığı ve bu kütlenin enerji olması sebebiyle, tek bir yerde olması da imkânsızdır.

Maddeyi oluşturan parçacıklar, başka parçacıklara dönüşebilirler. Bir enerjiyle üretilip, yine aynı enerjiyle yok edilebilirler. Hem sabit bir dönüşüm, hem de sürüp giden bir harekettir bu enerji.

Bu nedenle bütün yaşadıklarımız birbirleriyle bağlantılıdır. Çünkü hepimiz aynı bütünün parçalarıyız. Bu nedenle var olan enerji parçacıklarıyla kimi zaman düzenli, kimi zaman ise düzensiz bağlantılar içindeyiz.

Enerjinin varlığına oldukça inanan biriyim ben. Özellikle insanda ki pozitif ve negatif enerjiye. Hayatımızın akışı neredeyse enerjimiz belirliyor ve akışta ilerlemesini sağlıyor. Ne kadar pozitif ya da ne kadar negatif enerji yayarsan etrafına o kadar pozitif ya da negatif dönütler alıyorsun aslında. Enerjinin insanı dönüştürüdüğünü de inanıyorum. İnsanın enerji alanı ise evrensel enerjiden farklı değildir çünkü evrensel enerji kanalıyla üretilir. En ilkel bilinçten, en gelişmiş bilince kadar değişiklik gösterebilen bir yapısı vardır.

Bazen öyle insanlarla karşılaşırız ki, hiç elektrik alamadım, yanında çok huzursuz oldum, deriz. Hiçbir ışıkları yoktur. Bir an önce yanlarından uzaklaşmak isteriz. Bazen de öyle insanlarla karşılaşırız ki, etraflarına ışık saçıyorlardır. Bu iki tip insanın yaşam enerjileri bilinç seviyeleri ile doğru orantılıdır.

Etrafa ışık saçan insan tipi, gelişmiş ve tekâmül etmiş bir bilince sahiptir ve etrafına sevgi, mutluluk vermekten, insanlara yardım etmekten başka bir şey yoktur bilincinde. Bu üst seviyede gelişmiş bilinç, çok hızlı titreşimlere ve çok yüksek bir yaşam enerjisine sahiptir.

Evrensel enerji alanımız auramızdır. Yaşam enerjisini ve auranın yoğunluğunu artırmanın en pratik ve herkesçe uygulanabilir yollarından biri nefes tekniklerini kullanarak meditasyon yapmaktır. Bu yöntem muhteşem evrensel enerjiden yararlanmak, kendimizi beslemek ve ışık saçan bir varlığa dönüşmek için idealdir.

Benimde en sevdiğim şeylerden biriside nefes egzersizleri meditasyonlar ve yoga yaparak enerjimizi yükseltmek. Meditasyon yapmanın farklı türleri vardır. Bu türlerin hepsinin temelinde konsantrasyon ve nefes kontrolü yatar. Kişi, nefes kontrolleri eşliğinde belli noktalara odaklanarak gündelik düşüncelerinden uzaklaşır ve kendi iç dünyasına doğru bir yolculuğa çıkar olumlu bir ruh haline bürünür. Meditasyonun düzenli yapılması halinde olumlu ruh hali kalıcı hale gelir ve ruhsal bir iç disipline kavuşulabilir. Enerjimiz yükselir ve hayata daha pozitif bakarız. Bu tür şeylere inanmayan bir çok insan var aslında gerçekten inançla olabilen bir şey olduğunu düşünüyorum ben. Bilinçaltı diye bir gerçek var ona ne kadar pozitif şey söylersek aslında o kadar pozitif oluruz işte aslında meditasyonun da amacı burda başlıyor. Bilinçaltınızı temizlemekle. Meditasyon, özellikle stresle kötüleşebilecek bir sağlık sorununuz varsa yararlı olabilir. Meditasyon kişinin konsatrasyon yeteneğini geliştirerek düşüncelerinden uzaklaştığı ve beynini dinlendirdiği bir yöntem olarak tanımlanabilir. Fakat en önemli özelliklerinden birisi enerjinizi oldukça yükseltecektir. Sağlıkla kalın..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.