SON DAKİKA
Hava Durumu

Diyet çılgınlığı (22.06.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 22.06.2022 09:40
Yazının Güncellenme Tarihi: 22.06.2022 09:40

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte her yerde detoks suları, diyet yiyecek ve içecekler görmeye hazır mıyız? Nedir bu dış görünüşümüzle ilgi alıp veremediğimiz, mankenleri görüp yemeden içmeden kesilmelerimiz, ay şu kıyafeti giyemem fazla kilolarım var…

Öylesine dış dünyaya adapte olmuşuz ki; şu beğenir mi, şunun fiziği çok güzel ben neden böyleyim, of neden göbeğim var derken kendimizi unutmuşuz. Kendimiz için değil de hep birileri için çabalayıp, güzel gözükmeye çalışmışız. Toplumun bizi öyle kabul edeceğine inandırmışız kendimizi. Halbuki güzel ve doğru olan bizim kendimizi sevmemiz, kendimiz için bir şeyler yapmamız.

Kesinlikle spora ve sağlıklı yaşama karşı biri değilim ama sanki arada insan olduğumuzu unutuyoruz gibi. Bazen depresyona girebiliriz, bazen her şeyi boşverebiliriz ve böyle zamanda bazen kilo alıp bazen de kilo verebiliriz. Sırf bunlardan dolayı kendimizden uzaklaşmak fazlasıyla korkunç değil mi? Kendimize neden hiç acımamız yok, neden bu toleransı kendimize göstermiyoruz ki? Bu durum bazen gerçekten hastalık boyutlarına bile gelebiliyoruz; gerek fiziki gerek psikolojik olarak bir çöküntü haline sokar.

Kesinlikle ardı arkası kesilmeyen diyet programları, ne olduğu belli olmayan gıda takviyeleri, haddinden fazla spor seansları. Kendimize iyilik yaptığımızı sanarken aslında en büyük kötülüğü yapıyoruz belki de. Yanlış yöntemler, yanlış ilaçlar, yanlış egzersizler kaçınılmaz bir hüsrana sürüklüyor.

Olması gereken kendimizi sevmemiz, başkaları için değil kendimiz için bir şeyler yapmamız. hem o zaman daha olumlu ve çözüm odaklı olmaz mıyız? Amaca giden yolda kendimizi yıpratmadan zevk alarak ilerleyebiliriz.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.