SON DAKİKA
Hava Durumu

Depremler ve insanlık..

Yazının Giriş Tarihi: 08.02.2023 09:54
Yazının Güncellenme Tarihi: 08.02.2023 09:54

Deprem felaketi günlerdir içimizi yaktı. Enkaz altında kalan vatandaşlarımızın yardım çığlıkları bizleri derinden üzdü. Doğal afetlerin önüne geçemeyiz belki ama doğru yöntemler ile en aza indirebiliriz.. Enkaz altında saatlerce kalan vatandaşlarımızın yaşadığı çaresizlik bizleri burada mahvetti.. Türkiye olarak yardım çağrılarına dört bir yandan koşmaya çalışmamız ayrı bir Millet duygusu bizim için.. Paylaşmayı, yardımlaşmayı, başka insanların acısına ortak olmayı hatta bu acılar uğruna uzakta da olsak yardım eli uzatmayı çok iyi bilen bir Milletiz..  Türkiye birbirine o kadar kenetlenmiş bir Millettir ki bu günleride aşacağız.. Türkiye yüz yılının en büyük felaketi olarak adlandırılan deprem felaketi hepimizi sarstı. Hava koşullarının soğuk olması, enkaz altına sevdiklerini arayan vatandaşlar, hayatını kaybetmiş ve hayata tutunmaya çalışan insanlar..

Çok acı bir durum.. Deprem felaketi tüm Türkiye’yi sarstı.. Genci yaşlısı demeden yardım çağrılarına koştular.. Hala daha koşmaya devam edeceğiz. Özellikle Çanakkale de il ve ilçelerimizde çok güzel manzaralarla karşılaştım.. Burada herkes deprem bölgesinde ki vatandaşlarımız için seferber olmuş durumdalar. Herkes elinde avucunda olan ne varsa yardım gönderilecek noktalara teslim etmeye çalışıyor. Bu manzaraları gördükçe bir kez daha Ülkemiz adına seviniyorum. Yardımlaşmayı ve paylaşmayı bilen bir Ülke olarak Dünyaya örnek olmamız gerekiyor. Sadece vatandaşlar olarak değil de sanatçılar, iş insanları herkes bağış yaparak destek oluyor.

Bu iyi güzel de birde bu durumda bile fırsatçı insanların var olması beni şaşırtıyor! Özellikle sosyal medya üzerinde çok çabuk duyulan şu olaya değinmek istiyorum; bir grup gencin enkaz altındaki vatandaşımız ile dalga geçtiği, gülerek kendi çaplarında eğlenmeye çalıştıklarını duyduk o anları kendi kulaklarımızla işittik. Pes doğrusu ! Bir insan bunu nasıl yapabilir. Cahilli mi bu? ya da vicdansızlık mı bu ? diyecek bir kelime bile bulamıyorum. Bu durumda bile fırsatçılık adı altında ürün ve eşyalara zam yapan ahlaksızlarda var ! Sözün bittiği yerdeyiz. Tek temennim enkaz altındaki vatandaşlarımızın sağ salim kurtarılması.. Enkaz altında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet diliyorum..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.