SON DAKİKA
Hava Durumu

Büyümek..

Yazının Giriş Tarihi: 04.03.2023 10:43
Yazının Güncellenme Tarihi: 04.03.2023 10:43

Zaman geçtikçe büyümenin o kadarda güzel bir eylem olmadığını anlıyor insan.. Sabah kalkıp çizgi film izlediği günleri, mahallede arkadaşları ile oynadığı oyunları o çocukluğunun kıymetini daha iyi anlıyor insanın teknoloji ile gelişen çağda şimdiki çocuklar 90 larda ki gibi bir çocukluk yaşamıyor.. Keşke yaşasalar.. tabletten, telefondan kafalarını kaldırıp keşke biraz parka gitse çocuklar..

Aileler bu konuda ne yapacaaklrını şaşırmış haldeler bence.. Gerçekten kötü bir çağdayız.. İnsanlar çocuklarını sokağa bile tek başına göndermek istemiyorlar.. Eskiden böyle değildi sokakta her çocuk bilinirdi, komşular tüm çocuklara sahip çıkardı.. Eskiden markete ev anahtarı bırakılırdı.. Bakkal amcalar emanetçi olurlardı sokakta.. terleyen çocuk gördüler mi hemen uyarırdı mahallede teyzeler koşmayın çocuklar diye.. Çocukların hayali avm lerde hamburger yemek değildi.. kaldırımda oturup salçalı ekmek yemekti mutluluk çocuklar için.. Mahallenin sokaklarında ip atlar, futbol oynar, seksek oynardı çocuklar..

Şimdilerde nerde o günler.. Sokaklarda hep araba geçer.. hatta oyun oynanacak bir alan bile kalmadı sokaklarda her yer betondan evlerle dolu.. Eskiden çocuklar sokaklarda büyürlerdi.. Sokakta arkadaşları vardı sabah bir çıkarlar akşam eve sokmak için anneler peşlerinden koşardı :) Şimdilerde çocuklar teknolojinin etkisiyle telefon ve tabletten dışarı bile çıkmıyorlar.. Çağ geliştikçe eskileri daha da özlüyor insan.. Büyümek güzelmiydi gerçekten.. Büyüdükte dertler daha çok büyüdü sanki.. sorumluluklarımız arttı.. Önceden hep büyümek isteyen çocuklar şimdilerde küçük kalmak için dünyaları verirdi..

Büyüdükçe dertleri artıyor insanın okul hayatı bitiyor iş hayatı başlıyor.. sonra hayat telaşı derken hayat savuruyor insanı.. Çocuk olmanın ne kadar saf ve masum olduğunu anlıyor insan zamanla.

Çocukluk güzel bir dönemdi..

Büyüdükçe hasretle aradığımız dönemdi..

Şimdiki çocukluklarda bunlar yaşanmıyor belki ama onlarında farklı bir dönemi var.. Şimdiki çocuklar gerçekten çok zekiler.. dediklerine söylediklerine aklı ermiyor insanın..  Teknoloji çocuklar için gelişimleri için önemli bir etken olsa da fazlası her zamanki gibi zarara uğratıyor..

Çocuklar için her zaman güze bir ortam oluşturmalıyız.. Onlara güzel bir gelecek ve çocukluk bırakmak için çabalayalım.. İleride çocuklar eski günlerini hatırladıklarında güzel anılar bırakmalıyız..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.