SON DAKİKA
Hava Durumu

BÜTÜNSEL SAĞLIK

Yazının Giriş Tarihi: 18.11.2022 09:55
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.11.2022 09:55

Aynaya baktığınızda kendimizde ne görüyoruz bu çok önemli. Yüzünüzde ki ilk çizgiyi ne zaman farkettiniz? Sağlıklı olduğunuzu düşünüyor musunuz? Bütünün sağlığıından bahsediyorum.

Bütünsel sağlığın temeli, içten dışa kendini yenilemek, pozitif tarafta kalmak ve bize armağan edilen ömrümüzü hakkı ile yaşamak...

İlgi alanlarını keşfedip, kendimize alan açmak, yaratmak, yoğun iş hayatının içinde bir soluklanma için iyileştirici, stres azaltıcı olacaktır.Bu kimimiz için sanatın bir koluyla ilgilenmek, kimimiz için meditatif alanlara yönelmek, kimimiz için de spor yapmak ya da içinizde kalmış bir hayali gerçekleştirmek olabilir.

Temel noktası sizi ruhen beslemesi bununla birlikte zihninizi de aktif tutması diyebilirim.

Günlük hayatta en çok karşılaştığımız sorulardan biri “Nasılsın?” oluyor. Çoğu zaman ezberlenmiş cevaplar ile bu soruları geçiştiriyoruz. Peki gerçekten nasıl hissediyoruz? Bu soruyu kendi iç dünyanıza yönelttiğiniz zaman aldığınız cevap sizin sağlıklı olma ve olmama durumunuzu belirler. Bütünsel sağlık da tam olarak bu sorunun cevabı ile ilgilenen bir olgudur. Bireyin sadece bedenen sağlıklı olması ile değil iç dünyasını oluşturan zihninin, duygularının ve ruhunun da sağlıklı olması ile de ilgilenir.

Sağlıklı ve mutlu yaş almanın sırrı fiziksel, zihinsel ve ruhsal bedenlerin sağlıklı ve uyum içinde olmasında saklı.

Meditasyon yüzyılımızda stres yönetimi için kullanılan en etkili ve yan etkisi bulunmayan

bilimsel bir zihni dinlendirme teknolojisidir. Her gün 20 dakika yapılan mantra meditasyonları sayesinde klinik araştırma neticeleri bize aşağıdaki faydaların sağlandığını belirtiyor.

Nefes insanın sahip olduğu birincil detoks sistemidir. Her gün düzenli olarak yapılan 5-10

dakikalık nefes egzersizleri sayesinde hem fiziksel, hem de zihinsel olarak çok daha sağlıklı ve dengede kalmak mümkün.

Bütünsel sağlık her yaşta çok önemli siz siz olun sağlınızı hiçbir şey için geri plana atmayın…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.