SON DAKİKA
Hava Durumu

Bilinç altı kuvveti (25.04.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 25.04.2022 10:12

  Eğer bilinç altımızda kötü ve olumsuz düşünceler saklarsak bu bizim hayatımıza yansır. Hayatımza yansıyan er düşünce aslında davranışlarımızda kendini gösterir. Bilinç altınızda kızgınlık yada öfke varsa büyük ihtimal o güb kaşlarınız çatık bie şekilde gezeceksiniz demektir. Oysa ki bilinç altımızda daha olumlu düşünceler tutabilirsek daha olumlu bakabiliriz. Kötü düşünceler insanı aslında daha da çok derine çekiyor. Bunu yaşamın telaşı ile anlamasakta güzel ve kötü düşünceler her zmaan için davranışlarımıza, hayatlarımıza yansıyor. Hayat karşı hep bir güvensiz, hep bir karamsarlık yaşıyor olabilirisniz. Bu hayatın size sunduğu kötü tecrübeler olabilir. Ama şöyle bir durup düşündüğünüzde değer mi gerçekten ? Kendinize yıllarca yük ettiğiniz bu kötü düşüncelerden, kötü tecrübelerden kurtulmak istemiyor musunuz ?

Her kötü tecrübe aslında insanın hayatına ders veren ana bir taş gibidir hayatımızda. Kötü tecrübelerin doğurduğu güzellikler vardır. Her kötü tecrübe bir sonraki yaşanılanları da kötü yapacak diye bir kural yada şart yok.. Bir çok insan bu konuda yanlış davranabiliyor. Örneğin Ali sizi çok üzmüş olabilir, güveniniz yıkılmış, kalbiniz kırılmış gibi hissedebilirsiniz ama sırf ali sizin kalbinizi kırdı diye Ayşe’de sizin kalbinizi kıracakmış gibi davranmaktan, temkinli olmaktan vazgeçmnek gerekir. Sırf kötü tecrübeleri bize yaşattılar diye bir başkasına bu tecrübenin faturasını kesemeyiz. Ya belki ayşe daha çok bizim iyi niyeimizi hakediyorsa ? yada ayşe bizi daha çok sevecekse ? İşte bu yüzdendir ki her hata yada her kötü tecrübeye her zaman aynısı oalcakmış gibi bakmamak gerekir. Tecrübeler hayatımız boyunca her yaşta karşımıza gelecek. Her yaşta yeni tecrübeler edineceğiz. Önemli olan bu tecrübeleri edinirken sağlıklı ve olumlu düşünebilmek. Bazı insanlar özellikle hırslarına ve intikam duygularına yenik düştükleri için kötü sonuçlarla karşılaşabiliyorlar. İşte tam bu anda hırslarımızı, intikam duygularımızı bir kenara bırakmak gerekir.

Bana bu nasıl yapar, bana bunu nasıl yaşatır, bende ondan bunun hıncını almazmıyım .. gibi kalıplaşmış sözleri bir kenara bırakmak gerkir. Bazen gerçekten de sessiz kalmak gerekir. Görmek lazım kim sizin için elini taşın altına koyuyor ozaman daha iyi görürsünüz. İnsanlar bazen iyi bazen kötü olarak hayatımıza girebiliyor. Bazıları sizin hayata tutunma dalınız olurken bazılarıda hayattan kaçma sebebiniz olabilir. Sebepler her ne olursa olsun önemli olan sizin hisleriniz. Sizin düşünceleriniz. İnsanları en çok düşünceleri yorar. Bazen bedensel olarak çok yorulursunuz, adım dahi atacak haliniz yoktur ama güzelce uzanıp dinlendiğinizde buı yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Ancak düşüncelerinizin yorgunluğunu, zihinsel yorgunluğunuzu öyle dinlenerek atamazsınız. İşte tam bu noktada düşüncelerinizi daha olumlu yapmanız gerekir. Bu hayatta size siz lazımsınız.. Yalnızlık herkesi bu hayatta tadacağı bir duygu aslında.

İnsanlar yalnız olmaktan korkarlar. İşte bende bunu anlamakta zorlanıyorum aslında yalnız değilsizin ki siz varsınız aslında yalnız olduğunuz vakitlerde kendinizi daha çabuk bulursunuz. İnsanlardan , kalabalıktan, sesten gürütüden bazen kaçmak insanın kendisini bulması için fırsattır. Siz hayatınızdaki kötü düşünceleri bırakın ki hayatınıza güzel olarak yansısın ..

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.