SON DAKİKA
Hava Durumu

Beklentiler

Yazının Giriş Tarihi: 15.02.2023 09:57
Yazının Güncellenme Tarihi: 15.02.2023 09:57

Hayattan beklentileriniz neler mesela? Ev, araba, belki maddi güç? Herkesin hayattan farklı farklı beklentileri olabilir. Arada bir bu soruyu kendinize sorduğunuz oluyor mu?

Oluyorsa, verdiğiniz cevaplar sizi tatmin ediyor mu? Bazı insanlarında hiç beklentisi yoktur. Ya da olsa bile olmadığını iddia ederler bazıları beklentilerini söylemeyi tercih etmezler. Toplumun geneline bakacak olursak insanlar ne beklediğini dahi bilmiyor. Bir beklentisi var mı bilmiyor. Hatta bunca yıl neden yaşadığını dahi bilmiyor. Toplumda bir algı var beklentilerin üzeceğine dair. Beklentileriniz olmasın deniyor çoğunlukla. Hepimiz duyuyoruz bu tür şeyleri. Peki bu beklentiyi hayattan mı bekliyoruz? Arkadaşımızdan mı bekliyoruz? Yoksa kendimizden mi bekliyoruz. Belkide hepsi bilemiyorum. Ama ne olursa olsun hayattımızdaki insanlardan beklentilerimiz içten içe oluşuyor. Bazen kendimizden bazende hayatın ta kendisinden bekliyoruz. Ama beklentisiz yaşam biraz zor diye düşünüyorum istemsizce bile olsa birilerinden bi beklentimiz oluşuyor. Ailemizden, arkadaşlarımızdan hatta genellikle sevilmeyen akrabalardan bile bir beklentimiz vardır. Aslında beklentilerimizi doğru yerde ve kişiyle paylaşırsak beklentimize ulaşabilme imkanımız artar. Kendimizden beklentilerimiz. Bence en önemlisi ve diğer beklentiler ile ilişkisi olan bir konudur. Benim kendimden beklentilerimin başında başarmak geliyor. Bu başarı kelimesi bir çok insana göre değişkenlik gösterebiliyor.

Beklentiler ve onlar karşısında aldığımız sorumluluklar bizleri bazen isteğimize ulaştırmasa da yeni istek ve beklentiler içine itecek ve yeni sorumluluklar almaya başlayacağız. Belki arkadaşımızdan beklentimize bir cevap alamayacağız ama bu demek değildir ki beklentiler saçma ve üzücüdür. Belki de o arkadaştan ne bekleyip ne beklememiz gerektiğini öğrenecek ve yeni beklentiler içine gireceğiz.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.