SON DAKİKA
Hava Durumu

Beklentiler.. (16.03.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 16.03.2022 08:25

 Beklemekte öyle değil midir zaten ? Beklemek ayrı yorar insanı beklentileri ayrı..
Beklemek her zaman güzel günler vermez bize.. Bazen beklediğimizden daha kötü sobnuçlarla karşılaşabiliriz.. Özellikel sevdiğiniz insanlar üzerine daha çok beklentiye girersiniz.. Özellikle ama o bunu bilir gibi kalıplaşmış cümleler beklentilerinizi bazen hayal kırıklığına uğratabilir..Beklentiler algılarınızı da bozar.. İnsanlarda ne kadar çok şey beklerseniz o kadar üzülen siz olursunuz.. O yüzden hayatınızda çok beklenti içinde olan bir insan olmayın bunu bir nebze törpülemeye çalışın.. Beklentiler karşısında verdiğimiz tepki ve davranışlarda bi o kadar tuhaf oluyor.. Kaşılıklı ilişkilerde beklentinizin karşılanmadığını hissettiğiniz vakit, duygusal anlamda da zorlanıyorsunuz.. Bu sizin beden dilinize oldukça yansıyacaktır. Örneğin beklentinizin çok yüksek olduğu bir akşam yemeği düşünün ve beklentinizin çok altında bir akşam yemeği yediğnizi.. Peki beden diliniz aynı kalıyor mu.. Ne yazık ki beden diliniz aynı kalmaz çünkü modunuz düşer hatta bazen suratınız bile düşebilir.. İşte bunlar beklentinizi çok yüksek tutmanızdan kaynaklanıyor. Eğer siz insanlara karşı beklentinizi daha az ve minimal seviyede tutarsanız daha az üzülen taraf olursunuz.. Bu her zaman karşılıklı ilişkiler için değerlendirmek doğru olmaz.. Hayallerimiz yada planlarımız içinde büyük bir beklentiye girmek bizi üzecektir.
Aslında hayatı biraz daha minimal yaşamak gerekir. .Çok bişey beklememeli bu hayattan.. olacağına bırakmalı.. zamanın akışı bize muhakkak ki doğru yolu gösterecektir.. Özellikle hayatımızda ki büyük planlarımız için beklentilerimiz adeta bir tehlike gibi ..
Çünkü amkacına ulaşmaya çalışan her insan beklenti içindedir ve amacına ulaşamadığı her anı kendine daha çok kızar..
Oyüzden siz siz olun minimal yaşayın hayatınızı.. Beklentilerinizi biraz törpülemeyi unutmayın.. Beklentiyi sadece kendinizden bekleyen güçlü insanlar olun.. Sizin duygularınız kimsenin elinde olmayacak kadar değerliler.. Kendi beklentilerinizi kendiniz karşılayın.. Kimseden bir beklenti içerisinde olmayın..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.