SON DAKİKA
Hava Durumu

AYRILIKLAR

Yazının Giriş Tarihi: 08.10.2022 10:51
Yazının Güncellenme Tarihi: 18.10.2022 13:44

Acısıyla tatlısıyla bir hayat yaşıyoruz ve bu hayatı biz seçiyoruz gerçekliği insanı bir anda tokatlıyor.

Bir ilişkiyi bitirmek hiç kolay değil. Hele de severek ayrıldıysanız, bu süreç daha zor geçebilir. Gönül yarası, dünyanın sonuymuş gibi görünebilir. Ancak iyi haber şu ki bu acı sonsuza dek sürmez ve sizi tekrar aşık olmaktan alıkoyamaz.

Aslında kalp kırıklığı herkesin farklı şekillerde deneyimlediği bir yas süreci. Aşk karmakarışık bir duygu olduğundan ve her ilişki kendi hatıra ve duygularını beraberinde getirdiğinden, ilişkinin bitişi de eşsiz bir deneyim.

Ne demiş Cemal Süreya, ‘’Okyanusta ölmez de insan, gider bir kaşık sevdada boğulur’’. Öyledir ya, o bir kaşık sevdadır belki de bizi acıtan. Aşk güzeldir. Onunla beraberken, onu sevdiğinizi ve onun sizi sevdiğini söylerken, çok güzeldir aşk…  ama aşk bi süre sonra biter ve yerini sevgiye saygıya bırakır ya da bırakmaz ayrılıklar yaşanır.

Pek çok ilişkide önemli olan, “ben” anlayışından vazgeçip “biz” olabilmek. Ancak ilişkinin sonlanması da size kendiniz için bir şeyler yapmanız ve kendinizi nasıl konumlandırdığınızı belirlemeniz için eşsiz bir fırsat sunar. Kulağınıza klişe gibi gelebilir ama ilişkinin bitişi, size kendinizle yeniden iletişim kurma şansı tanıyabilir. Hayatımızın herhangi bir döneminde ayrılık takibi aşk acısı veya başka romantik kırılmalar yaşamamız olası ve normaldir. Bunun sonucunda ortaya çıkabilecek ruhsal yaralanma hissi, kızgınlık ve öfke duyguları beklenen dışa vurumlardır. Ayrılığın sebebine dürüstçe bakın, fakat gereksiz  yere kendinizi yargılamayın.

İlişkilerde, her iki taraf da iletişim sorunu ya da farklı problemlerin oluşumuna katkıda bulunurlar. Çok büyük ihtimalle tek suçlu siz değilsiniz. Bazı konulara düzeltmeye çalıştıysanız da, belki de diğer kişi yeterince yol gösterici olmamıştır.

Herkes bambaşka hayatlar yaşıyor ve kimsenin hayatı diğerinin hayatından daha kolay değil. Ne onunla ne de onsuz olmadığı bu ara dönem var ya işte en zoru bu dönemdir. Sağlıklı olanı ya onla ya da onsuz olmaktır aslında. Ancak bilincimiz ile bilinçaltımız sürekli savaşır kendi içinde ister istemez kar zarar dengesi yapar, var olan düzeni bozmak ve yeni yaşam biçimine geçmek , değişiklik yapmak zor gelirken bir taraftan şimdiki zamandaki olumsuz ruh hali, çökkünlük, bunalmışlık kıyasıya yarışır beyninizin içinde.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.