SON DAKİKA
Hava Durumu

Ayrılık..

Yazının Giriş Tarihi: 06.02.2023 10:31
Yazının Güncellenme Tarihi: 06.02.2023 10:31

İnsan sevdiğinden ayrıldığı vakit kendini eksik hissediyor. Tam olduğun bir hayatta artık tek kişi kalıyorsun.

Alışmak aslında insanların arasında ki bağın ne kadar kuvvetli olduğunu gösteriri. Bir insana alışmak hem iyi hem de kötüdür aslında. Alıştığın bir insandan ayrılmak sanki artık onsuz yaşayamayacağını sanmaktır. İşte öyle olmaz.. Allah herkes için bir yol çizmiştir. Biz o yolları yürüye yürüye kendimize uygun bir yol çizeriz.

Çok deli divane aşklar yaşayıp sonu ayrılıklarla biten ne çok aşk hikayesi var hayatta..

Bazen kavuşmanın adı aşk oluyor. Uzaktan sevebilmek ve sonsuza kadar yüreğinde taşıyabilmek çok acı bir durum.

İnsanlar aşk ve sevda dedikleri duyguyu gerçekten sadece bir insanda yaşıyorlar. En önemlisi de ne olursa olsun vazgeçmeyenlerin kazandığı bir hayat bu hayat. Sevgisine, aşkına sahip çıkabilenlerin.. olmazlara rağmen oldurtanların hakkıydı aşk dedikleri.

İnsanlar aşk ve sevgiyi o kadar küçülttüler ki. Sürekli olarak birileri ile aşk hayatı olanlar bunu adına aşk dediler.

Aşk böyle bir şey değildi aşk her insanda bir şey aramaktan çok bir insanda her şeyi bulabilmekti. Bu yüzden zaten aşk hep tek kişide yaşanır. Tek kişiye ömür boyu duyduğunuz sevgi,saygı ve tutkudur aşkı. Farklı insanlarda sürekli bir şey aramak aşk değildir. Aşk bu kadar basit bir duygu değil. Çağımız gereği bu durum oldukça geniş bir hal almaya başlasa da eskilerin aşkı bir başkaydı tabi ki..

Eskiden insanlar sevdiklerine ulaşabilmek için bile çaba sarf ediyorlardı. Şuan bir mesajda aşk oluyor.. Eskiler sevgilerini yüreklerinde taşırlar bir fotoğraf karesini cüzdanında taşırdı eskiden insanlar..  Şimdi ise tüm sosyal medyalar aşk ile dolu..

Eskiden aşklar iki kişi arasında yaşanırdı şimdilerde ise tüm insanların gözleri önünde. İnsanlar sevdiği insanı sakınır.. Gözünden bile sakınırsın sevdiğin insanı.. Tüm insanların görmesi için yaşanılan aşk değildir. Aşk iki kişi arasında ki sonsuzluktur. Şimdiki çağda aşk çok farklı anlamlar taşıyor. Bugün aşk yaşadığını sanan yarın inkar ediyor! İşte bu aşk değil bu sadece ulaşma çabası, yada arayış. Gerçek bir aşık yeri geldiğinde onun mutluluğu için ondan vazgeçmektir. Eskilerde aşk dedikleri yüreklerdeyken şimdilerde dillerde..

Her yaşanılana aşk dememeyi ve aşkı b kadar çok değersizleştirmemek gerektiğini düşünenlerdenim..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.