SON DAKİKA
Hava Durumu

Magnezyum Formları (29.06.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 29.06.2022 09:40
Yazının Güncellenme Tarihi: 29.06.2022 09:40

Biliyorsunuz ki magnezyumun farklı tuzları/formları var. Her birinin farklı faydaları mevcut. Hangi magnezyum tuzunu hangi sağlık sorununun çözümünde kullanacağınız bu noktada oldukça önem kazanıyor. Tabii ki kullanmadan önce hekiminize danışmayı unutmayın.

Magnezyum Malat: Biliyorsunuz ki fibromiyalji yaygın ve önemli bir sağlık sorunu. Kas ve eklem ağrılarının sık tekrarları, yorgunluk, uykusuzluk, depresif bir ruh hali problemin başlıca işaretleri. Fibromiyalji ağrılarından veya kronik yorgunluğunuzdan, kas ağrılarınızdan kurtulmak istiyorsanız magnezyum malat formunu tercih etmelisiniz.

Magnezyum Glisinat: Glisin, iyi bilinen sakinleştirici bir amino asittir. Bu kombinasyon iyi bir biyoyararlanıma sahiptir ve glisin aktif olarak bağırsak duvarı boyunca taşındığından, müshil etkisi yoktur. Eğer yoğun stres altındaysanız, ruhsal gevşeme ihtiyacı içindeyseniz, uyku hijyeni probleminiz varsa, ayak ağrılarından yakınıyorsanız ilk tercihiniz magnezyumun glisinat tuzu olmalıdır.

Magnezyum Sitrat: Sindirim kanalında çok hızlı bir şekilde emilir, aynı zamanda dışkı gevşetici bir etkiye sahiptir. Özellikle geceleri tekrarlayan kramplarınız varsa bu form aklınıza gelsin. Magnezyumun bu formu bağırsakları rahatlattığı, kabızlık sorununu hafiflettiği için de tercih ediliyor.

Magnezyum Taurat: Kalp ve damar sağlığınızı desteklemek, kan basıncınızı dengelemek istiyorsanız magnezyumun bu formunu denemenizin daha doğru olacaktır.

Magnezyum Oksit: Bu form güçlü bir müshil etkisine sahip. Büyük oranda magnezyum içermesine rağmen, biyolojik olarak yararlanımı düşük. İshale neden olur. Bu nedenle takviye için en az uygunluğa sahip olarak kabul edilir.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.