SON DAKİKA
Hava Durumu

Stres.. (22.03.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 22.03.2022 08:59

Stres insanın hem mental hemde ruhsal olarak hastalanmasına sebep olur..

Peki neden bu kadar stres yaparız.. Yada bireyler stres ile nasıl başa çıkarlar.. Özellikle geçmişlerinde yada çocukluyklarında travmaya bağlı olarak korktukları şeyler başlarına geldiğinde daha çok stres yapar insanlar..

Aslında yaşadıları daha çok strese sokar insanları.. Stres aynı zamanda korkuyuda içinde doğurur.. Sürekli gürültülü bir aile ortamında büyüyen bir çocuk yetişkinliğinde gürültü ortamlarda aynı tepkiyi verecektir.. Küçücük bir ses yükselmesi bile yetişkin insanda korku yaratabilir..

Çünkü zaten hep stres ile büyümüştür.. Her yaşında aynı tepki vermeye başlar.. Özellikle çocuk döneminde insanlar bu tarz stres, korku yada dışlanma psikolojilerinden oldukça etkilenirler..

İleri yaşlarında bu durumlar hep gün yüzüne çıkar. Özellikle Şiddet, kavga, huzursuzluk olan ortamda büyüyen insanlar yetişkinlik hayatları boyunca bunun hep eksisini yaşarlar..

Kim ne yaşarsa yaşasın ileri ki yaşlarda aynı sorunlarla karşılaşırlar..

Stresle başa çıkmanın yollarını bir çok insan bilmez belki de halk

dilinde boşver takmadır adı yada sen çok takıntılısın..

İnsan bazen yaşayacaklarını hisseder.. Kötü şeylerin olacağını stres ile baş etmeye çalışmanın zorluğunu yaşarlar..

Hayattan tad alamaz insanlar.. Stresli insanlar sizide strese sokarlar.. Sizide gererler.. Sizide üzerler..

Stresli insnaın negatif enerjisi anında yayılır ortama.. Pozitif enerjiyi bile yok eder stres..

Hayatta her zaman pozitif olup çok olumlu bakamayız hayata .. Stres hayatımızda olur.. Gözyaşı hayatımızda olur.. Üzüntü,ayrılık hayatımızda olur.. Sevinç hayatımızda olur ancak stres hayatımızı köklü bir şekilde etkileyendir..

Pozitif yaşamayı öğrenmeli.. Olumlu bakmayı öğrenmeli hayata karşı..

Daha pozitif olmalıyız hayata karşı.. Negatiflik ve kötü düşüncelerden uzaklaşmalıyız.. Stres insana yük olur hayatı boyunca, omuzlarında taşır stresin telaşını..

Omuzlarında yük olunca ne çok zor oluıyor insan için.. Tüm hayatı boyunca yaşadıklarını taşımak zorunda kalması ne çok ağır geliyor insanın üzerine..

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.