SON DAKİKA
Hava Durumu

Sevgiyle tanınan Kayahan.. (28.02.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 28.02.2022 08:19

Besteleri,gitarı ile hafızalarda kaldı Kayahan..
En çok tanındığı eserlerden biride 'Bizimkisi bir aşk hikayesi'oldu..
Hem şarkının duygu yüklü hali hemde söylediği betimlemelerle insanı duygudan duyguya götürdü adeta..
Kayahan İzmir'de doğdu, eğitim hayatını burada almış ve başarılı bir öğrenci olarak mezun olmuştu. Kayahan Nur hanımla evlendi ve bu evlilikten beste adını verdikleri bir kızları oldu ancak evlilkte yaşanabilecek problemler Kayahan'ın da başına gelmişti ve 18 yıl süren evliliği sonlandırdılar.
Mzüik hayatı boyunca başarılar kazanmıştı.. Gitarı ve kıvırcık saçlarıyla hatırlıyordu herkes onu. Mzüik kariyerine bir süre aran veren Kayahan, “Neden Olmasın?” 45’lik olarak çıkarttığı sırada artık müzik kıariyerine güzel bir şekilde devam ediyordu. Kayahan, “Dostluk” şarkısının vokalisti olarak Türkiye Eurovision elemelerine katıldı… Albüm çıkarma kararı almıştı Kayahan ancak bu Albüm çıkarma işinde pekte başarılı olduğu söylenemez.. E bebeğim şarkısını kızının heyecanı ile yazdığıda bilinenler arasında.. TRT'de çocuklara yönelik şarkılar söylerdi Kayahan.. Oda 70'den 70'e herkesin gönlüne dokunan sanatçılardan olmuştu.. 1999’da ise, Kayahan, vokalisti İpek Tüter ile evlendi. Ağustos 2000’de Aslı Gönül adını verdikleri kızları dünyaya geldi. 90’ları yaşamış herkes, onun şarkılarıyla büyümüştü.. Tarftarı olduğu Galatasaray için “Cimbom Şampiyon” adlı bir single çıkarmıştı..
Her zaman sevgiyle yaşamayı seçerdi aynı zamanda doğaya düşkün bir insandı.. Kayahan yumuşak doku kanserine yakalanmıştı.. Hastalıklarla mücadele ederken sevgi bağını hiç koparmamıştı dinleyicilerinden .. Kayahan, 3 Nisan 2015 sabahı, saat 08.00’de hayata gözlerini kapadı. Geriye de onu sonsuza dek yaşatacak şarkıları kaldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.