SON DAKİKA
Hava Durumu

Sarah Jio (28.06.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 28.06.2022 10:15
Yazının Güncellenme Tarihi: 28.06.2022 10:15

18 Şubat 1978 yılında doğmuştur iletişim fakültesi mezunu olan Jio hayatına renkli bir sayfa açarak çok başarılı bir yazar olmuştu.. Başarıdan çok aslında okurlarının ruhuna dokunmayı iyi öğrenmişti. Kitapları oldukça ilgi görmekte ancak bir çok kişi özellikle Türkiye kesiminde pek fazla bilmiyor bilenlerde bir kere başladı mı bir daha bırakmıyor.. Bir çok eserinde yaptığı betimlemeler, karakterle gerçekten sanki o anı yaşıyormuşsunuz hissini yaşatıyor.. Gündüz sefası, Yeşil deniz kabuğu, böğürtlen kışı eserleri en çok beğenilen eserleri arasında.. En çok etkilendiğim Gündüz sefası kitabını sizlerle paylaşma isterim..

Penny adından evli çok güzel bir kadın alıyor baş kahramanı.. Penny bir ressam ile evliydi. Eşinin işlerinin yoğun olmasından dolayı hep kendi başına zaman geçirirdi.. tekne yapımı ile uğraşan komşuları olan Collins, Penny’e karşı ilgi duymaktadır fakat Penny evine sadık bir kadındır bu durumda çok fazla Collins ile sohbet etmemekte.. Zamanla kocasının artık Penny’e ilgi göstermediğini fark eder ve artık Penny’de ne kadar yanlış olduğunu bilese de Collins’e karşı ilgi duymaya başlar. Artık sevgiler birlikteliğe dönüşmüştü be Collins in yaptığı tekne bitince birlikte kaçma karası alırlar.

Penny bu durum için biraz korku dolu ve mutluydu bir yanı kalmasını bir yanı gitmesini söylüyordu.. Ama penny çok şaşıracak ve üzülecekti. Kitapta olaylar zamanlarla çatışıyor.. Geçmiş zamana giden duyguları ve olayları bu kadar kısa bir özet ile açıklamak yanlış olacaktır. Kitabın genel içeriği kadın olarak evlilik ve ev arasında sıkışması. Penny ilgi ve sevgi görmek istediğinde eşinin onun yanında olmaması.. Yasak aşkı ile yaşadıklarının onu mutlu etmesi ancak pişmanlık duyması ayrı bir konu tabikii. Penny in daha çok üzüldüğü konu ise; sevgi ve şefkat görmek için böyle bir yol izlemesi.. Zamanla Collins’e aşık olması ve onunla geçirdiği her dakikayı en ince ayrıntısına kadar hatırlaması. . Yapılan tekne de kurulan hayaller ve yaşadığı pişmanlıklar ..

Bir çok eserde adından söz ettirmeyi başaran Jio.. Okuyucuları ile adeta kitapları sayesinde duygusal bir bağ kuruyor..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.