SON DAKİKA
Hava Durumu

Pozitif Enerji (19.03.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 19.03.2022 09:25

  Pozitif olmak ne demek peki? İnsan zihniyle bedeni arasında büyük bir bağ vardır zihinde oluşturduğumuz olumlu ve olumsuz düşünceler enerjiye dönüşerek negatif yada pozitif olarak bedenimizi etkiler bu enerji yoğunlaştıkça beden dışında bir fanus gibi bir alan oluşturur zihindeki var olan olumlu düşünceler bedeni olumlu yani Pozitif enerji ; zihinde olan olumsuz düşünceler de bedeni olumsuz yani Negatif olarak  çevreler. Bizler de düşüncelerimizi pozitif enerjiye dönüştererek hayatımızı olumlu yönde etkileriz. Mental anlamda sağlığımız içinse pozitif olmak çok önemli diye düşünüyorum. Bazen hepimizin yaptığı şeylerden biride. O an ki ruh halimize göre hayatımızı şekillendirmeye çalışırız bir örnek verecek olursak ’‘Keyifsiz hissediyorum dışarı çıkıp bir şeyler yapsam da keyif almayacağım’’ şeklinde daha henüz bu eylemi gerçekleştirmeden olayın başını ve sonunu negatif bedene yansıtması, kişinin zihninden bedene negatif enerji ile etkilemesi de örnek verilebilir. Pozitif enerji ise olumlamalar ile mümkündür. Olumlama cümleleri bilinçaltına etki edecek şekilde planlanır. Şimdiki zamanı kullanır ve pozitif olacak şekilde kurulur.Olumlama yaparken stres ve gerginliğinizi en alt seviyeye düşürmelisiniz gün içerisinde karşılaştığınız tüm olayları zihin süzgecinden geçirirken güzel taraflarını baskın şekilde düşünmeli olaylara her zaman bardağın boş tarafından değilde dolu tarafından bakarak değerlendirmelisiniz. Olumlamalar yaparak hayat enerjimizi yüksekte tutup daha kaliteli bir yaşam sürememiz de mümkün aslında. Mesela her sabah kalkığınızda aynaya bakarak kendinizi sevdiğinizi ve mutlu olduğunuzu söylebilirsiniz bir süre sonra bilinç altınız buna inanacak ve gerçekten de hayatınızda bir şeylerin değiştiğini göreceksiniz. Ya da yatmadan önce kendinize güzel şeyler söyleyerek bunu yapabilrisiniz. Hayatınızda neyi değiştirmek isterseniz mesela kendinizi ona odaklayarak da cesaret alıp hayatınızda ki şeyleri değiştirebilirsiniz mesela. Pozitif kalmanın bi diğer yöntemi ise nefes egzersizleri yapmakta olabilir.  Derin bir nefes alıp nefesimizi her verdiğimizde negatif tüm enerjiyi dışarıya attığımızı düşünmeliyiz bu durumda bilinç altı kodlanmış olur ve negatif enerjiyi bedenimizden ayrıştırmış oluruz olumlamaları yatmadan önce ve sabah kalktığınızda uygulamanız faydalı olacaktır.

Yatmadan önce günü dolu dolu ve huzurlu geçirdiğinizi zihninize kodlamalısınız gün içerisindeki tüm mutlu anlarınızı çoğaltarak düşünmeli olumsuz yaşadığınız anları ise gene olumlamalar yaparak " iyi olacak, düzelecek, başarırım" gibi kodlamalarla pozitif enerjimize katkıda bulunacağız.

Pozitif kalmanın hayatımıza nasıl etkisi olduğunu görseniz gerçekten şaşırsınız. Bu süreçte negatif düşünmeden olumlamaları doğru yapmakta çok önemli. Olumsuz hiçbir cümle kurmadan tamamen olumlu cümlelerle kendimizi telkin etmeliyiz.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.