SON DAKİKA
Hava Durumu

Neden tüm gözler Z kuşağında? (16.06.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 16.06.2022 09:34
Yazının Güncellenme Tarihi: 16.06.2022 09:34

Günümüzün yüksek akım ve hızlı zamanları, daha önce karşı karşıya gelmediğimiz, alışık olmadığımız davranışlar. Peki neden Z kuşağı bu kadar farklı ya da aykırı mı demeliyiz? Kültürel değerlerimizden uzak olmaları mı, giyim tarzları mı yoksa bakış açıları mı onları aykırı olarak tanımlamamıza neden oluyor? Z kuşağı acaba teknoloji açığının tam olarak içinde doğduğu için olabilir mi acaba? Teknolojinin girişinde ya da gelişmesinde değil tam olarak teknoloji içinde olmaları. Bu durum z kuşağının hayata bakışının, yaşam tarzının, hayattan beklentilerinin kendilerinden önceki kuşaklardan çok daha alışılmışın dışında olmasını için yeterli bir sebep bence.

Peki arkadaşlar asıl soruya geliyorum; Z kuşağı gümbür gümbür mü geliyor yoksa gelişen yeni dünyada kendilerine de bir yer bulabilme çabası içinde mi kayboluyorlar? Bence bu iki sorunun harmanlaşması sonucu z kuşağını tanımlayabiliriz. Z kuşağı fazlasıyla her şeyin bilincinde olup bir umutsuzluğun içinde çırpınıyor, bu yaşam mücadelesi denen döngüde kendilerine ufacık da olsa yer ayırabilmek için umutsuzca çabalıyor. Peki bu umutsuzluk sonu gelmeyen bir girdap mı yoksa başarıya giden yolda arada ayağımıza takılan taşlardan biri mi? Kesinlikle sadece ufacık bir taş Z kuşağı için. Her şeyin fazlasıyla farkında olup geçmişten çıkaracak çok fazla derslerinin olması belki de en büyük avantajları. Ya hu bir kere bilgi denen şeyi çok kolay elde edebiliyorlar; sadece bir tık işareti ve mucize gerçekleşiyor.

Evet Z kuşağı içinde büyük bir umutsuzlukla ama aynı zamanda kendilerini çok iyi bilmeleri nedeniyle yeni dünyayı değiştirecek en önemli karakterler olacaklar.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.