SON DAKİKA
Hava Durumu

Kültür Kenti 11.11.2019

Yazının Giriş Tarihi: 11.11.2019 08:45

Çanakkale Çağdaş Eğitim Kooperatifi, Cumhuriyetimizin 96.yılında, Atamıza olan 81 yıllık özlemle gururla sunar… 2008 yılında kurulan Çanakkale Çağdaş Eğitim Kooperatifi, eğitsel, sosyal, kültürel etkinlikler yaparak amaçlarını anlatmaya devam ediyor.

KEMAL…

Pınar Ayhan çocuklarımızın Cumhuriyet değerleriyle, özgür düşünen, aydın bireyler olarak yetişmesine katkıda bulunmak için geliyor. Mustafa Kemâl'in yaşam öyküsünden az bilinen kesitleri, doğru bilinen yanlışları, çok iyi bilinen ama üzerinde çok fazla düşünülmeyenle-rin sahneye taşındığı, yapım ve yönetimi Baha Müzik Yapım’a, fikir ve projesi Pınar Ayhan'a ait olan “Kemâl”in, dönem araştırma ve metin yazarlığını Banu Mertyürek Güler ve Pınar Ayhan, proje koordinatörlüğünü Ayşe Karakoç, yapımcılığını Sühan Ayhan gerçekleştiriyor. Kostüm danışmanlığını Esra Başıbüyük‘ün yaptığı bu gösterinin afiş ve posterlerinde kullanılan resim ise ressam Nevin Keskin Dalyan tarafından bu projeye özel olarak yaratıldı. Projede, sahnede Pınar Ayhan'a, Evren Kalaycıoğlu (Piyano ve orkestra şefi), Özge Erdem (Keman), Aslı Gültekin (Viyolonsel) Erdinç Aktuğ (Perküsyon), Mustafa Cihan Aslan (Klarnet), Ulaş Koray Gökben (Bağlama) gibi deneyimli müzisyenlerden oluşan orkestranın yanı sıra dansta Tolga Aktekin eşlik ediyor. Ses, ışık ve teknik yapım Mustafa Bal tarafından gerçekleştiriliyor.

Müzikal Belgesel, Çanakkale Belediyesini desteği ile Çanakkale On sekiz Mart Üniversitesi İÇDAŞ Kongre Merkezi Onbeş Temmuz Demokrasi Şehitleri Konferans Salonunda 12 Kasım Salı akşamı saat 20:00’de gerçekleşecek…

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.