SON DAKİKA
Hava Durumu

Doğanay'ın Kaleminden 25.02.2020

Yazının Giriş Tarihi: 25.02.2020 08:33

 

Burçlar günlük hayatımızda var olan bir Astronomidir. Hepimizi bir gazete okuduğumuzda illa bir göz gezdiririz. Peki bu burçların özellikle tarihleri nasıl belirlenmiş?  hayatımıza nasıl girmiş biraz onu konuşalım. Çok eski zamanlarda bile gökbilimi konuşulmuş, tartışılmıştır.  Gök bilimi özellikle takım yıldızlarının özellikleri bilinmeye insan üzerinde ki etkileri düşünülmeye araştırılmaya başlanmıştır. Modern gök bilimi gelişimini antik çağ ve orta çağın sonunda keşfedilen gözlem aletlerine borçlu. Bu aletler ile daha iyi gözlem ve kanıtlı gözlemle yapılmaya başlanmıştır. Burçların, yıldız ve gezegenlerin konumlarına göre farklı yüklemeler yaptığına inanılır. Sümerler'in gökyüzüne bakarak gelecek tahminleri yapmaya başladığı ve bir burç sistemi geliştirdiği söyleniyor.

 

Peki siz burçların sizi yansıttığını düşünüyor musunuz?

Mesela bazı kişiler  "sen kesin şu burçsun .. " kanısına varıyorlar ve gerçekten bu durum doğru çıkabiliyor. Gerçekten ilginç bir şey şu burçlar..

Gerçekten bu burçların özelliklerini  taşımamız normal mi? yoksa bizim bilinç altımızın bize bir oyunumu bu burçlar insan bir düşünüyor ..

Burcumuzun özellikle karakterimizi yansıttığı zamanlar, yada kendi burcumuzu okuyup kendimizle özleştirmeler yapıyoruz elbette.

Açıkçası ben burç özelliklerinin insan karakterleri üzerindeki kanıları doğru bulabilirim ancak gün içinde yada bu ay içinde yaşayacaklarımızın, parasal,sağlı,aşk, eğitim alanlarında dikkat etmemiz gerektiği yada çok rahat olabileceğimiz bir ay geçireceğimiz söylenmesi beni her zaman düşündürmüştür. Sonuçta kendi harcamama dikkat etmez isem zaten sıkıntıya düşerim bu birazda insanın elinde olan bir şey olduğunu düşünüyorum ..

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.