SON DAKİKA
Hava Durumu

Doğanay'ın Kaleminden (20.03.2020)

Yazının Giriş Tarihi: 20.03.2020 09:06

Değer vermek nasıl olur ki cidden?

Bir insanda değerli olduğumuzu nasıl anlarız..  Yada bir insan bizim için ne kadar değerli olur..

herkesin bu hayatta bir önceliği elbette ki olur. Ailemiz,dostlarımız,eşimiz,çocuklarımız.. Herkesin bir önceliği vardır. ama değer göstermek için illa bir öncelik mi olması gerekir. Bazen iyi bir insan olduğu için değer verir insan bazen de kendinden parçalar bulursun onda o yüzden değer verirsin.. Hepimiz muhakkak bu durumu yaşıyoruz. Hiç tanımadığınız insanla aynı acıları,aynı mutlulukları yaşamış olabiliyorsunuz. durum böyle olunca ne oluyor biliyor musunuz?

Kendinizi bir başkasında görüyorsunuz. Bu durum bile bir insana değer vermek için yeterli bence.

Değer vermek, bir insana saygı duymak,anlayışlı olmak bunların hiç birinin bir kuralı yahut kitaplarda yazan bir bir maddesi yok..

Bir insana değer vermek insanlıktır aslında. Bir insanı küçük görmemek, kendini her zamana karşındakinin yerine koymak bunların hepsi insan olmaktan geçiyor..  Bunların bir kuralı yok.

Değer verin sevdiklerinize.. Vefalı ir insan olun inan bana  o zaman hayatınızdaki raylar yerine oturmuş olacaktır.  Gözünüzü hep alçaklarda tutmalısınız. Fazla mal,fazla sevgi, fazla değer de bazen yanıltabilir. Unutamayın ki insanoğluyuz. ancak siz hiç bir zaman vazgeçmeyin..

Siz değerinizi verin bu sizin duruşunuz çizginiz olsun.. :)

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.