SON DAKİKA
Hava Durumu

Doğanay'ın Kaleminden (19.08.2020)

Yazının Giriş Tarihi: 19.08.2020 11:44

"Daha ne yaşadın ki" İşte bu cümle beni bir hayli kızdırır ..

Çünkü özellikle sizden daha büyük insanların size verdiği nasihattır aslında bu cümle.. Aslına bakıldığında ne kadar da yanlış bir cümle..

Karşınızda ki kişi 30'lu yaşlarda olabilir hatta 20'li ama insanların ne yaşadıkları asla ama asla yaşları ile sınırlandırılamaz..

Hani büyüklerimiz hep söyler ya "DAHA DUR BAKALIM YAŞIN KAÇ"  işte ben bu cümleye katılmam..

20' li yaşlardaki bir insanın ne yaşadığını ne hissettiğini bilemezsiniz. O yüzden dışarıdan bir insan olarak havadan atıp tutmakla olmaz.

Dur bakalım o 20'li yaşlarda ki gençle otur bir dertleş.. Bu hayata karşı ne kadar yorulduğunu, nelerle mücadele ettiğini, hayata karşı bakışını öğren ondan sonra kendi terazine koy..

Siz ister 40'lı ister 50'li yaşlarda olun.. Karşınızdaki bir genç yahut çocuk bile olsa ilk önce bu hayatta nelerle mücadele ettiğini anlamaya çalışın..

Belki 50'li yaşlarınızda bile olsanız sizden daha ağır, başa çıkılmayacak sorunlarla mücadele etmiştir.. Bilemezsiniz..

O yüzden oturduğunuz yerden insanlara daha çocukluk diyip acılarını hafife almak yerine, birazda karşınızdaki kişinin yaşadıklarını karşınıza alarak hareket etmeyi öğrenmelisiniz..

İnsan bu hayatta her yaşın acemisidir.. buna çok inanırım. Yaş aldıkça olgunlaşır insan bunu da anlarım. Ama sırf yaşı küçük diye acılarını, duygularını, hayat savaşını hafife alamayız..

Unutmayın ki her insanın kaldırabileceği acılar aynı değildir..

Siz daha güçlü olabilirsiniz.. Sorunlarınızı daha kolay halledebilirsiniz.. Ancak herkesin yükü ve hayata karşı mücadelesi de aynı değildir.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.