SON DAKİKA
Hava Durumu

Doğanay'ın Kaleminden 18.02.2020

Yazının Giriş Tarihi: 18.02.2020 08:53

 

Çanakkale'de Yüksek Sadakat geçti ..

17 Burda'da geçtiğimiz pazar büyük bir rağbetle karşılandı Yüksek Sadakat grubu . 17 Burda  dolup taşıyordu adeta.. evet güzel bir uygulama ancak alan konusunda Çanakkale'de sıkıntı yaşadığımızı düşünüyorum.  Gerçekten büyük bir hayran kitlesine sahip olan Yüksek sadakat grubunu dinlemek için öğlen saatlerinde bile sahnenin önünde yer alan genç arkadaşlarımızı gördüm. Tabii  bu druumu öğrenci şehri olmamıza verebiliriz. Yüksek Sadakat dinleyicilerine oldukça keyifli anlar geçirdi. Herkes eğleniyor, şarkılarıyla ritim tutuyordu. Bir Çanakkaleli olarak söylemeliyim ki konserler ve aktiviteler daha fazla olmalı..

************

Çanakkale'nin  ilçesi olan Biga'da bir kitap fuarı olduğunu biliyor muydunuz?

Tamamen halka açık olan Biga'da ki fuar gezilip görülmeye değer.  22 Şubat-1 Mart tarihinde halka açılacak olan fuar, Kitap Fuarına katılacak olan değerli yazarlarımız şu şekildedir; Bahadır Yenişehirlioğlu, Davut Doğan, Salim Nizam, Bircan Yıldırım, Nilgün Bodur, Hakan Mengüç, Emrah Safa Gürkan, Hatice Kübra Tongar, Alişan Kapaklıkaya, Çağlayan Yılmaz, Sinan Yağmur, Enes Demir, Erkan Göksu, Canten Kaya. Bigalı Yazarlar: Nazmi Karataş, Hakan Şahintürk, Gülcan Çağan Özcan, Sadettin Onay, Fevziye Turan, Engin Gürsu.

***************

Çanakkae'de yaklaşan bir diğer etkinliğimiz ise "Yedi Kocalı Hürmüz" adlı tiyatro. 25 Şubat günü ÇOMÜ İÇDAŞ Kongre Merkezin de izleyicileri ile buluşacak. Yzarı Sadık Şendil olan tiyatro oyununa gitmek isterseniz eğer , biletlerinizi 18 Şubat 13:00 den itibaren  Mahalle Muhtarlıkları, Yazar ve sanatçı evi, Çanakkale seramik müzesinden alabilirsiniz şimdiden iyi seyirler diliyorum :)

Bugün sizlerle biraz görüşlerimi biraz Çanakkale'de ki etkinlikleri paylaşmak istedim.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.