SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Doğanay'ın Kaleminden 17.03.2020

Yazının Giriş Tarihi: 17.03.2020 13:51

Pişmanlıklarımız..

Hayatta her zaman doğru karar alacağız yada doğru davranacağız diye bir kural hiç bir zaman olmadı ki..

 Yeri geldi sevdiğimiz için pişman olduk, yeri geldi sevmediğimiz için pişman olduk.. Olur ya günlük hayatınızda en küçüğü bir arkadaşınızı görmeye gideceksiniz. onu görmeye gittiğinizde sizi kırar gittiğinize pişman olursunuz yahut gitmezsiniz, size çok ihtiyacı olduğunu duyduğunuzda pişman olursunuz tabii bunlar hayatımızda ki en küçük,minimal pişmanlıklar..

Peki ya hayatınızı değiştirecek pişmanlıklarımız olmadı mı sanki?

Çok güzel bir iş teklifinin farklı nedenlerden dolayı geri çevirdiğimiz anda, şöyle bir durup geçmişe baktığımızda "keşke o iş teklifini kabul etseydim.." dediğimiz zaman aslında pişmanlıklarımız başlamış oluyor.

"Keşke" de bence bir pişmanlık belirtisi olduğunu düşünüyorum. "Keşke böyle yapmasaydım", "keşke şöyle olsaydı" bu cümleleri hepinizden duyar gibiyim.. Peki ne kadar keşkeler ve pişmanlıklar ile yaşayacağız ki.. Size küçük bir tavsiye vereyim mi?

Keşkelerinizi iyiki ye çevirin.. Evet Evet doğru duydunuz. çok basit bir örnek ile size açıklayayım.

Bir arkadaşınız ile aranız bozuldu ve ona aşırı derecede kızgın ve kırgınsınız.  Onun hakkında "Keşke onu tanımasaydım" demek yerine keşkenizi iyikiye çevirin yani "iyiki onu tanıdım ve sevdiğim,değer verdiğim insanda beni kırabilirmiş" diyerek hayatınızı şekillendirin ve kimi ne kadar seveceğinize, mesafe koyacağınıza siz karar verin..