SON DAKİKA
Hava Durumu

Doğanay'ın Kaleminden (16.04.2020)

Yazının Giriş Tarihi: 16.04.2020 09:53

Rüyalarımızda gördüğümüz iyi yada kötü rüyaların aslında hissedilenden daha kısa olması da insanı bir hayli şaşırtıyor..

Güzel bir rüya gördüğümüz anda tüm olayı sanki saatlerce görmüş,hissetmişiz gibi geliyor ancak bunun tespiti rüyaların 20 saniyelik bir süreçte gerçekleştiği tespit edilmiş.

Ancak bir rüya sonrasında uyandığımızda sanki saatlerce görmüşüz gibi hissediyoruz. Bu gerçekten çok ilginç bir kanı.  Tabii bu rüyaların insan üzerinde bıraktığı izlerde var elbette.

Güzel rüyalar hepimizi mutlu eder, gülümsetir hatta güzel uyanmamıza bile sebep olabilir. Ancak ya kötü bir rüya gördüğümüzde .. İşte en kötüsü de bu ya uyandığımızda aslında rüyanın etkisinde kaldığımız anda günümüzün kötü geçmesi olası bir durum.  Tabii ki rüya tabirlerince bir açıklaması oluyor. ancak tabirlere göre de hayatımızı şekillendiremeyiz..

Birde rüyayı görüp gece uykudan uyanma söz konusu da var.. Bu durumu yaşayanlar kendilerini o an kötü hissedebilir.. Umarım kötü rüyalar hayatımızda olmaz.. Birde bilinç altınızda olan bir şeyi gördüğünüzü söylerler buda farklı bir bakış elbette.  bilimsel bir açıklamaya göre Uyandıktan sonraki 5 dakika içinde gece gördüğümüz rüyaların %50'sini unutuyoruz. 10 dakika içindeyse %90'ını.. gerçekten ilginç bir durum oysaki saatlerce görmüş gibi hissediyordum ben :)

Ancak rüyanın en güzeli bence sevdiğiniz insanları, özlediğiniz insanları gördüğünüz zaman diye düşünüyorum..  özlediğiniz, uzun süre görmediğiniz bir yakınınızı gördüğünüzde sabah telefona sarılıyor eller ..

Umarım rüyalardaki kadar güzel günler geçirirsiniz :)

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.