SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Doğanay'ın Kaleminden 12.03.2020

Yazının Giriş Tarihi: 12.03.2020 10:22

Mutlu ve başarılı olma, özgürlüğe ve bağımsızlığa sahip olma hakkınız, affedebilme yeteneğinize bağlıdır. Çünkü affetme yeteneğinin kendinize olan tutumunuz ve kişiliğinizi yansıtır.

Başarı beraberinde hayatınızda ki bir çok şeyi değiştirebilir. Çok başarılı olduğunuz dönemlerde kendi özgüveninizi kendinizde tekrar yakalayabilirsiniz. Peki başarısız olursak ? Tabii ki insanız hayatımızın her dönemi başarılı olacağız diye bir kural yok sonuçta, ama başarılı olmak insanın kendisini bilmesiyle alakalı bir durum olduğunu düşünüyorum.

Sizlere yapamayacağınız hiç birşey yok laflarını sarf etmeyeceğim. Her insanın hayatında aşamalı zorluklar vardır. Hayat bu aşamaları aşıp mutluluğa ve başarıya ulaşmaktır.

 

Mutluluk sizin için nedir? Başarı , Para , aşk Sağlık ?

Herkes için değişen bir kavramdır. Hayatta karşınıza çıkan her engeli olumsuz yönde bakmayın.

Her daim olumlu bir bakış açısı edinin ‘’Bardağın dolu tarafından bakın’’ en azından deneyin. Olumsuz olabilir her açıdan ‘’hayrolsun’’ demeyi ve sabır etmeyi bilin. Bu yolda destekçiniz olacak insanlar edinin . Ben bu yolda bunların çok fazla etken olduğunu düşünüyorum.

Sadece insanda değil kendi kendinize destekçiniz olun. Şükretmek ummak ve umut etmek sizin yardımcınız olacaktır.İsterseniz kendinize bir yaşam koçu, danışman , Terapist bile edinebilirsiniz. Gerçekten çok faydasını görecek ve yaşamınızı mutluluğa daha da çok yönlendireceksiniz.

Ve unutmayın mutluluğa giden yola sadece siz yön verebilirsiniz. Bunu başarmak sizin elinizde.

Kendinizi sevin , hayatınızı sevin , her şeyi başarmanız ve mutlu olmanız dileğiyle…