SON DAKİKA
Hava Durumu

Doğanay'ın Kaleminden 11.03.2020

Yazının Giriş Tarihi: 11.03.2020 09:02

Sevgi neydi? Sevgi  bazen baktığımız bitkinin çiçek açması, durakta beklerken kedinin bacaklarımza sürtünmesi, birilerinin size değer vermesi.

Sevgi herşeydi sevgi hissedebileceğimiz en yoğun histi.

Sevgi bir en önemli ihtiyaçtı…

sevgi, sevmek ve sevilmek insan yaşamında en öncelikli gereksinimlerinden biridir. Bu yüzden, özellikle çocuklara sevgi göstermek, zaman ayırmak ve onlara sevildiklerini çeşitli yollarla  hissettirmek gerekir. Bu konuda eğitimcilere de önemli görevler düşmektedir. unutmayın ki iyi bir öğretmene denk gelmek çok güzel bir duygu .. Tabii Öğretmenlerimizin hepsine saygımız sonsuz ancak çok disiplinli bir öğretmen küçük yaştaki bir çocuğa fazla gelebilir. Çünkü o daha çocuk ve eğitim temelleri yeni atılmaktadır. Ağaç yaşken eğilir, sevgi küçükkenden beri alınır , verilir. Bu duygu bu ihtiyaç karşılanmazsa insanda ciddi ruh bozuklukları , sağlık problemleri, ve mutsuzluk olur.

Sadece sevgi insanlara has değildir. Bir kuş bir kedi bir köpek hatta bir bitki bile sevgiyi bilir özellikle annelerimizin baktığı çiçekler sabah kalkıp konuşurlar sularlar çiçekleri, çiçek o sevgiye alışmıştır çoktan :)

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.