SON DAKİKA
Hava Durumu

Doğanay'ın Kaleminden (11.01.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 11.01.2021 08:29

KADES uygulaması nedir ne işe yarar bunlardan bahsedeceğim bugün. KADES (Kadın Destek Uygulması)  kadınların ve çocukların maruz kaldığı şiddet, taciz gibi kötü eylemleri birazda olsun engellemek adına kullanıcılara sunulmuş resmi bir uygulamadır. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış ve acil durumlarda ilk aklınıza gelecek acil müdahale uygulamasıdır. Kadınları korumak amacıyla yapılan bu akıllı telefon uygulaması sayesinde, herhangi bir kadın, herhangi bir durumdan dolayı, birinden şiddete maruz kalıyorsa, tek bir tuşla Kadın Acil Destek İhbar Sistemi'ne ulaşabiliyorlar. Konumu açıp iletişim bilgilerinizi uygulamaya eklemeniz yeterli bunun için. Daha sonra şiddet durumunda sadece tuşa basmanız yeterli. Umuyorum kimse KADES'e ihtiyaç duymaz fakat her kadının telefonunda bu uygulama olmalı. Neyi nerede yaşayacağımız böyle bir dönemde hiç belli olmuyor. Korkarak yaşıyor kadınlar. KADES uygulamasını, Google Play Store ve Apple Store marketlerinden ücretsiz şekilde indirebilirsiniz.

Uygulamayı indirdikten sonra T.C. Kimlik Numaranızı girerek ve EGM'den telefonunuza gelen aktivasyon kodu ile aktif hale getirebilirsiniz.

Uygulama aktif olduktan sonra, tek bir tuşla 155 Polis İmdat Acil Çağrı Merkezine ulaşarak, yardım çağrısı gönderebilirsiniz. Kadınların halen öldürüldüğü bu ülkede malesef ki korunmak korumak zorunda kalıyoruz. Eşitliğin olamdığı bir dünya da hala kadınların çocukların ve hayvanların özellikle değer görmediği bir dünya da yaşamak gittikçe zorlaşıyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.