SON DAKİKA
Hava Durumu

Doğanay'ın Kaleminden (09.12.2020)

Yazının Giriş Tarihi: 09.12.2020 10:07

Monolit, yekpare taş veya kayadan meydana gelen, görünüşte dağ benzeri bir jeolojik veya teknolojik, büyük boyutlu bir kitledir. Sıklıkla çok sert ve katı metamorfik kayadan olan bu kitleleri, genellikle erozyon açığa çıkarmıştır.

ABD'nin Utah eyaletinde havadan yaban koyunu sayımı yapan milli park görevlileri tarafından 18 Kasım’da tesadüfen keşfedilen uzun ve parlak metal monolit, tüm dünyanın ilgisini çekmişti. Bu monolitin gizemi çözülemeden, ortadan kayboldu.

Utah'taki gizemden birkaç gün sonra da aynı olay Romanya'da yaşandı.

Daha sonra aynı olay Almanyada’da yaşandı. ABD’nin Utah eyaletinde gizemli bir şekilde ortaya çıkan, sonra yine esrarengiz şekilde ortadan kaybolan ‘monolit’ geçen gün de Romanya’da ortaya çıkmıştı. Utah’ta çölün ortasında bulunan bloğun aksine bu metal yapıda çekiçle yapılmış gibi görünen izlerin bulunduğu belirtildi. Romanya’nın kuzeyinde bulunan 4 metrelik monolitin de bulunduğu yere nasıl geldiği bilinmiyor.

Bu şaşırtıcı olayın gizemini bir türlü çözemediler. Bu monolitlerin uzaylılar tarafından gönderildiği iddiası da dolaştı bir süre ortada fakat buna inanmayanlar haliyle tiye aldılar. Fakat bu monolitlerin sırrı hala çözülmemiş durumda. Umarım kısa zaman da çözülür ve biz de merakımızı giderebiliriz. Bu arada bugün yeryüzündeki en büyük üç monolit Avustralya'da, Meksika'da ve ABD'de bulunuyor.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.