SON DAKİKA
Hava Durumu

Doğanay'ın Kaleminden 09.03.2020

Yazının Giriş Tarihi: 09.03.2020 08:22

Bir çocuk gerek küçük yaşlarında gerekse olgun yaşlarında da ailesini örnek alır.

Tabii genetik olarak huylarımızın aileden baba yada anneye çekmesi çok doğal. Amam bir anne sürekli kitap okursa çocuğuna bu davranış örnek olacaktır ve çocukta kitap okuyan bir birey olacaktır. Tabi bu örneklerin farklı boyutları da var bir aile de baba anneye sesini yükseltirse ileride çocukta evliliğinde bu tarz davranışlar sergileyebilir. O yüzden çocuklarımıza örnek model olmalıyız.

Çocuklar için anneler ve babalar her zaman en güzel modeldir. Çocukluktan büyüyene kadar aslında hep anne ve babalarının korumaları üzerine büyür çocuklar..

Hepimiz duyarız anne yada babalarımızdan "İlerde çocuğun olunca beni anlarsın.." evet şuan belki de anne ve babamızı anlayamıyoruz ama gerçekten bir evlat sahibi olduğunuzda durumlar değişiyor ve ailelerin dediği tanıya çıkıyoruz aslında. İşte o zaman anne ve babamızı daha sık anımsıyor onlara hak veriyoruz.

Ve gözlemlediğim kadarıyla şunu söylemek isterim ki evet herkes çocuğu için güzel gelecek ister yada her şeyin alınması ailelere makul gelebilir . Ancak şunu unutmayalım ki her istediği alınmamalı çocuğun bir hayali olmalı yada yeterli derecede alınmalı .. çocuk işte hep ister aile olarak bunun önüne geçilmeli diye düşünüyorum ..

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.