SON DAKİKA
Hava Durumu

Doğanay'ın Kaleminden 09.02.2020

Yazının Giriş Tarihi: 09.02.2020 08:43

Çanakkale Kent Müzesinde geçen gün şöyle bir konu vardı “Çanakkale’de İttihatçılar”  kent müzesindeki konuşmacı Atilla Akarcalı dinleyicilerine hitap etmeyi başardı. Akıcı bir sunumla konuşmayı destekleyen Atilla Akarcalı, söylemeliyim ki konuşma diksiyonu ve sunumuyla dinleyicilerini sıkmadan güzel bir sohbet havasında ilerledi.

*************

Geçen yazdığımız köşe yazısında Çanakkale seramiklerimizi ele almıştık. Şimdilerde gündemi yakından takip ediyorum son zamanlarda seramik sergileri ve satış olanağı oldukça ses gettirdiğini düşünüyorum..

Evet bugün biraz gündemden konuşacağız gibi duruyor.

****

Çanakkale de şuan gündemimizde olan Hastaneye nasıl gideceğiz sorusu herkesin kafasını karıştırmakta. Şöyle bir düşünüyorum da ilçeden gelen vatandaşlarımız bir hayli zorlanacaklar gibi duruyor.

Çanakkale'de yaşayan özellikle yerlisi olan okurlarımız beni çok iyi anlayacak ki devlet hastanesi mevkii bakımından biraz tepede kalmaktadır. İyice kış aylarında otobüslerin o tepeyi nasıl çıkacağıda ayrı bir merak konusu.

***

Diğer bir gündemimiz ise Sosyal konutlar, bir türlü netliğe kavuşmayan sosyal konutlar gerçekten de eski bir yapı. Tabi önce insan can güvenliği önemli. yıkılacak mı yoksa duracak mı hakkında oldukça karmaşalı bir ortam hakim Çanakkale de. Elbette ki bu binalar yıkılacak ama belli bir süreç gerekli ben inanıyorum ki gerekli  olan her şey yetkililer tarafından takip edilmekte.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.