SON DAKİKA
Hava Durumu

Doğanay'ın Kaleminden (03.11.2020)

Yazının Giriş Tarihi: 03.11.2020 08:40

ElonMusk’ı tanımayan artık yok desek abartı olmaz. Kendisi SpaceX'in kurucusu ve TeslaMotors ile PayPal'ın kurucu ortaklarındandır. ElonMusk’ınSpaceX firması, Mars gezegenini ‘özgür bir gezegen’ olarak ilan etti ve Mars'ta dünyada uygulanan hukuk kurallarını tanımayacağı iddia edildi.

 

Yıllar geçtikçe , dünyaya sığmayacağımızı ve kaynaklarımızın yetersiz kalacağını sıkça duymuşuzdur. Peki dünyaya sığmıyorsak ne yapacağız ? O gün gelene kadar marsta koloni kurulacağı teorileri her zaman gündeme geliyor. ElonMusk’ın da hedefi bu. Marsta koloni kurmak. Hedefi ise iyi niyet üzerine kurulu’ kendi kendini yöneten ilkeler benimseyen bir yer olması. Ah ne güzel olurdu böyle biryerde yaşamak. Kendi ülkemizde bile arsa atın almak zorken , insanın aklına uzayda mı alsam düşüncesi gelmiyor değil.

 

Teknoloji gelişiyor , çağ değişiyor , yaşam tarzları değişiyor. Buna ayak uydurmamız gerekiyor. İnsanlık artık uzayda koloni kurma çalışması yaparken , biz hala kadın cinayetlerini , hayvan cinayetlerini , yoksulluğu konuşuyoruz. Gelin biz gençler ülkemizi bu düzeye getirmek için çabalayalım , okuyalım. Neden aramızdan ElonMusk’larçıkmasın ? Bizim ondan ne eksiğimiz var ?

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.