SON DAKİKA
Hava Durumu

Çanakkale Gündeminden (21.03.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 21.03.2022 09:09

  Köprü açılışına başka şehirlerden vatandaşlarda katıldı. Çanakkale’de düzenlenen Fener Alayı’na Çanakkale halkı yoğun bir katılımla katıldırlar. 70’den 70’e herkesin gururu paylaştığı anlarda herkes sokaktaydı.. Herkes fener alayında yerini aldı.. Özellikle pandemiden dolayı hasret kaldığımız fener alayına bu sene kavuştuk..

Merak etmeyin güzargah aynı kalabalık aynı oldu.. Çanakkale’nin gerçekten huzur verici bir havası var.. Her yeri vatan millet gibi memleketimizin.. Ne kadar guru duysak az, ne kadar minnet duysak az..

Bu topraklar düşman işgalinden kurtularka bu günlere geldi.. Çanakkale’de 18 Mart günü adeta şölen oluşuyor.. Çocuklar, gençler, vatandaşlar herkes bugün bir arada oluyor.. Taşı ayrı güzel toprağı ayrı güzel Çanakkale’nin ama en güzeli’de Şehitler Dİyarı Çankkale olarak anılması, Seyit Onbaşı ile anılması ayrı bir gurur..

’Çanakkale Geçilmez’ diye boşuna dememişler.. Çanakkale’nin hem doğası hem toprağı ayrı güzel...

Şimdi Çanakkale daha çok büyüyecek.. Yapılan 1915 Çanakkale köprüsü yatırımları büyütecek aynı zamanda turizm açısından da büyüyeceğiz.. Her alanda köprü bize fayda sğlayacak.. Yavaş yavaş büyüyp gelişeceğiz..Özeleştiri yapmam gerekirse Çanakkale yıllardır belli bir nufüsla ilelemişti.. Ancak üniversiteler, köprüler derken sanırsam şimdi daha kalabalık bir Çanakkale olacağız..

Fener alayına katılımj gerçekten çok fazlaydı bunu özellikle otobüs ile evine dönen vatandaşları gördükçe daha net anladım..

Otobüsler iskeleden köprü başına gelene kadar doluyor . Bir çok vatandaş duraklarda saatlerce beklediler.

Belki’de güzel memleketimin küçük bir sorununu ortaya koyacak olsaydım kesinlikle ulaşım derdim. Eminim ki bu konuda çalışmalar devam ediyordur. Ancak yetersin kaldığııda belirtmeliyim..

8 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin 107. Yıldönümü’nü bu şekilde kutladık.. Umarım seneye ve bundan sonra daha güzel yarınlara kucak açarız..

 

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.