SON DAKİKA
Hava Durumu

Aşk ve Sevgİ (04.04.2022)

Yazının Giriş Tarihi: 04.04.2022 09:54

Aşk deli dolu bir duyguysa sevgi daha dizgin bir duygu mu ?

Aşk tutku demek belki de.. Aşk romantizm demek.. Aşk daha çok delilik demek benim gözümde aslında.. İnsan aşık olunca hiç bişeyi görmez.. Hep daha fazlasını yapmak için çabalar.

İnsan aşık olunca gözlerinin içine bile bakmak huızur verir insana.. Aşk insanı afallatır. Ama sevgi böyle değildir svgi benim gözümde biraz daha iyi geçinmek, güzel iletişim kurmak, daha dizgin yaşamaktır.Aşk öyle mi ? aşk yaralanmaktır, aşk istediğiniz gibi gitmezse acıdır.. Aşk ayrılık,göz yaşı hatta hüzündür.. Ama sevgi daha oturmuş bir karar gibidir kafalarda..

Aşık olunca insan gözüne kocaman bir perde indiriyor.. Doğruyu yanlılşı göremiyor..

Aşık olunca insan kendini tanıyamıyor. Hayatınıu tamamen karşı tarafa adıyor. Çünkü karşı tarafın mutluluğu bu aşk hikayesinde sizi mutlu ediyor. Aşkı çok derin yaşamak ardından üzüntüler bırakıyor..

 Her şeyin fazlası zarar elbetteki hayatta.. Bazen değmeyecek insanlar için verdiğimiz sevgide çok gereksiz olabiliyor..Değmeyecek insanlar için dökülen gözyaşları.. Sırf güvendiği için kalbi kırılan insanlar var.

Belki de bu aşk denilen illeti herkes yaşamalıydı. Sahte sevgilerin olmadığı herkes istediği insanla yaşlanabilmeliydi.. Hani bu kaderin birleştimediği insanlar var ya.. Birbirlerini her koşula rağmen çok sevenler onlar keşke birlikte yaşlanabilse..Aile baskısı, toplum baskısı bazen gurur bazen inat uğruna insanlar sevdikleri ya da aşık oldukları insanların yanında değiller.. Bazen çiftlerin kendileine kalıyor bu karar bazende ailelere..

Özellikle aileler bu konuda çok sert duvarlar koyabiliyorlar.. Ailemize uygun bir insanla evlenmelisin..

 Yada maddi durumu iyi olmalı diyerek gençleri svdalarından ayıran aileler var bu dünyada.. Aşka ve sevgiye verilmeyen bir değer var..

Eğer insanlar sevdikleri ile hep bir aradaolsaydı önce sevgi yada aşk aranacaktı evliliklerde ..

Şimdilerde öyle mi evliliklerde para dan başka bişey aranmıyor. Her şeyin temel durumu para..

Aşk ve sevgi nile çürüdü gitti ..

Baksan zaman su gibi akıp geçerken geçmiş dönemde ki insanların birbirini sevmesiyle şimdiki nesilin birbirini sevmesi bir miı ? eşlerinin kıymetini bilmeyen insanlar, çocukları ile ilgilenmeyen aileler, ve daha binlercesi şuan belkide sırf ailesi istiyor evlendiği insan ile aynı evi paylaşamayacak kadar sevmiyor artık onu..

Belkide bazı kararlar insanlara bırakılmalı.. Durum her ne olursa olsun..

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.