SON DAKİKA
Hava Durumu

Sevginin Siyah Yüzü (22.12.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 22.12.2021 09:56

Duygusal ilişkilerde bazı şiddetler, anlaşılmaz. Tanımlanamıyor olması da onu karanlık kılar.

GHOSTING (HAYALET DAVRANIŞI)

İlişkinizde bir hayalet dolaşır mesela. Hoşlandığını her haliyle belli etse de karşınızdaki insan bir anda ortadan kaybolur. Ansızın yok oluverir. Anlamlandıramazsınız. Ortada bir ayrılık konuşması yoktur. Ayrıldığınıza dair bir mesaj, herhangi bir şey yoktur. Ama birden iletişimi keser. Telefonlarınıza, mesajlarınıza cevap vermez. Ayrılık hayalet olmuştur. Böylece ayrılık konuşması yükünü size bırakırlar.

ZOMBIEING (HORTLAMA)

Ya da ilişkinizi zombiler basar. Buradaki zombi ise ansızın ortadan kaybolan hayaletin yeniden doğmasıdır. Ama hayaet zombiye dolmuştur. Ortadan ansızın kaybolan sevgiliniz ansızın ortaya çıkar. Bir anda ortaya çıkıp sizinle iletişim kurar. Kafalar karışıktır. Çünkü karşınızda zombi vardır. Hayatınız allak bullak olur. Tam düzeldim derken yeniden o sıkıntıları yaşamaya başlarsınız. Çünkü zombi, hiçbir şey olmamışçasına, karşınızda durur. Halbuki, hayalet olmuştur.

STASHING (SAKLAMA)

Bu psikolojik şiddet türünde ise orta gözükmeyen sizsinizdir. Sevgiliniz sizi gizler, saklar. Sizinle genellikle evde ya da ücra köşelerde buluşur. Kimsecikler görmez. Bilinmeyen bir ilişki ortaya çıkar. Bu, sakladığı bir şeyler olduğuna işaret eder. Ya hayatında başka biri vardır ya da size bugüne kadar söylediği her şey yalandır. Kimseyle tanışamazsınız. Sevgilinizin kimsesi yokmuşçasına bir ilişki sürer gider.

BENCHING (KENARDA TUTMA)

Bu da sosyal medyadan mesajlaştığınız kişinin bir türlü görüşmeye yanaşmaması durumudur.  Başka seçenekleri de vardır, karşınızdakinin. Başkaları ile de görüşüyordur. Sizin de ilginizi diri tutarak kenarda bekletiyordur. Diğer görüşmeleri bittiğinde siz devreye girme ihtimaliniz için beklemedesinizdir.

BREADCRUMBING (YEMLEME)

Burada da sizinle flört eden, hoş jestler yapan, videolar ve şarkılar gönderen kişi buluştuktan sonra bir hafta aramayan, mesajlarına cevap vermeyen biridir. Cevap vermeme birkaç gün sonra yine ortaya çıkıp aynı jestleri yapan kişinin davranışıdır.

LOVE BOMBING (AŞK BOMBARDIMANI)

Burada ise karşınızdaki kişi, daha ikinci buluşmada size ne kadar aşık olduğunu söyler. Sizin için ölür, biter. Aşırı ilgi gösteren ama bir süre sonra bu ilgiyi kaybeden kişinin davranışıdır. Siz onun aşkı altında ezilirsiniz hatta aynı şekilde karşılık veremediğiniz için kendinizi kötü hissetmeye başlarsınız. O her şeyi çok aşkla yaparken siz onun duygusunda ezilirsiniz.

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.