SON DAKİKA
Hava Durumu

Destansı günler… (29.08.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 29.08.2021 10:42

Döndü, döndü, döndü… Dünya, öyle büyük efsanelere tanık oldu ki… İnanılmazdı… Başka türlü bir diyardı.

Her dönüşünde farklı mucizelere tanık oldu.

Bir dönmeye başladı ki… Muazzamdı…  Mevsimlerin özellikleri bu kadar belirgin olmamıştı hiç. Bu kadar görkemli olmamıştı.

Dünya, güneşin etrafında öyle bir dönmeye başladı ki…

Her mevsime bahar hissi sığmaya başladı. O kadar güzeldi ki…

O kadar güzel döndü ki dünya güneşin etrafında…

Yaşama bir anlam gelmeye başladı. Herkes için böyle bir dönüş vardır. Dünyanın güneş etrafında dönüşü ile yıllar oluşur.

Her bir yılın başka bir değeri olsa da bazı tarihlerden sonra hayat anlam taşımaya başlar. Kimisi için diktiği bir ağacın büyümesi kimisi için bir kedinin gelişiminin izlenmesidir.

Kimisi için ise bir bebek…

Mucize gülümsemesi ile bir bebek…

Destansı gülüşü, destansı bakışı ile bir bebek…

Onun gözlerini dünyaya açtığı an, hayat daha da anlamlanmaya başlar. Bu anlam o kadar büyür ki… İnsanın tek istediği daha güzel bir dünyadır. Bebek büyüdüğünde daha güzel bir dünyaya sahip olsun istenir.

Sonra insan düşünmeye başlar… Belki de tarihlerin tek anlamlı yanı destansı bir gülümsemedir… Bu nedenle doğum günleri de anlamlıdır. Bebek doğar. Ve dünya sadece onun için döner. Güneşin etrafında, o doğduktan sonra attığı her bir tur daha da anlamlaşır. Bu nedenle mucizelerin günlerini, doğum günlerini kutlarız…

Bebeklikten yaşlılığa kadar, her bir canlının doğumu ile dünya anlamına anlam katar. Dünya hayat dolar. Mavi gezegen, yaşayan gezegen olma özelliğini korur.

***

Zamanın birinde de karanlık nice güzellikler bir avuç iken bir bebek dünyaya geldi. Zulüm ağır renkler soluktu. Onun gözlerini açtığı dünya da karanlıktı. Ama o anlamsız dünyaya gülücükler saçtıkça dünya güzelleşmeye başladı. Çevresindeki büyüklere bir neden verdi. Yaşama sevinci ve mutluluğu verdi. Artık bir destanın ilk satırları başlamıştı. Destansı gülüşü ve güzelliği nedeni ile bebeğe Destan dediler. Destanın her bir hareketi aslında çok doğaldı. Ama çevresindekilere hep mucize olarak geldi. Her bebek gibi olsa da onlar için biricikti.

Çünkü Destan bebek, onların biriciği, hayatlarında umudun filizlenmesine sebep olan bir minik tohumdu. Güzel yaşamayı hak eden, sevdiği her şey olsun diye çevresindeki insanların mücadele ettikleri bir minicik çocuktu.

Hatta dünya bile güneş etrafında onun için doğuyordu.

Haklıydılar da… Dünya çocuklar için güneşin etrafında doğmaya devam ediyordu. Her bebek bir masalın kahramanı her bebek bir öykünün başkarakteriydi.

Bizim Destan bebek gibi…

Dünyanın güneş etrafında dönmesinin amacı vardı; Destan ve diğer bebekleri yıldızlara tanıtmak. Her dönüşünde; ‘Bebek büyüdü. En masum gülüş artık dünyada. Büyüklerin zulmüne karşı çocukların neşesi ve mutluluğu! Onlar için dönmeye devam edeceğiz. Evren onlar için var. Onların güzelleştirebileceği bir dünya için var…’

Bebekler, büyüklerin ömürlerinde yeni bir sayfa açarlar. O yeni sayfaya da kendi destanlarını yazarlar. Onlarla beraber bizlerin dünyası daha da güzelleşir.

Bizlerin hayatını güzelleştiren, miniciklerimizin doğum gününü değil, her bir gününü kutlarız… Sağlıklı olsunlar, güzel olsunlar…

Bırakalım da ömürlerine nice destanlar sığdırsınlar…

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.