SON DAKİKA
Hava Durumu

ANKA'NIN 7 GÜNÜ / Mutluluk Kareleri

Yazının Giriş Tarihi: 15.01.2021 09:38

Her kanat çırpışında yeni güzellikler ve mutluluklar için uçar, her kıtadan neşe ve mutluluk almaya çalışırdı.

Yıkım, savaş ve kıtlıklar kendisini hep çok üzse de kötülüklerin ardındaki güzellikleri bulmak onun esas hedefiydi.

Gönlüne değen mutluluk kırıntılarıyla daha da yaşam bulur, renkleri canlanır ve çoğalırdı.

Hafızası çok kuvvetli olan Anka Kuşu, bir gün fotoğraf makinelerine şahit oldu. Kendi hafızası gibi her şeyi kayıt ediyor, her daim olan bitene en yakın anları bir kağıda, bir ekrana taşıyordu.

Bu durum onu mutu etmişti. Kötü olayların fotoğrafları her ne kadar hüzünlendirse de Anka Kuşu’u, güzelliklerin kareleri, mutlulukların kareleri olarak görüyordu bu fotoğrafları.

Elbet bir gün sadece mutluluğu çekeceklerdi.

Kendi gözleri de sadece mutluluğu çekeceği zaman.

Güzellikleri bulmak için Bin pınarlı İda Dağı’na sık sık giderdi. Buranın tabiatı onu hep mutlu ederdi. İnsanları hep güzeldi. Kelebekleri hep renkli.

İda Dağı’na giderken yolda konakladı. Burada birkaç insanın birlikte bir şeyler yaptıklarına şahit oldu. Renkli duvarlar, renkli masum aksesuarlar, salıncaklar… Bir çok çeşitte fotoğraf çeken, anları uzun uzun kayıt eden insanlardı bunlar.

İnsanların en güzel anlarını kameraya bir dizi fotoğrafı ya yana koyarak sabitliyorlardı. Bunun video olduğunu çok sonradan anlayacaktı.

Anka Kuşu güzellikleri kaydeden bütün cihazları kutsamaya karar verdi.

Tüylerini güzelliği ve mutluluğu çeken bu makine ve insanlara bıraktı.

Söylenceye göre, tarihin ilk saniyelerinden beri kanat çırpan Anka Kuşu, nerede güzellik ve mutluluk için zaman harcayan insanlar, kuşlar, tanrıça ve tanrılar varsa hemen yanına ilişir ve onların daha güçlü, daha büyük olmaları için çalışırdı.

Rivayete göre Anka Kuşu, en güzel tüylerini yani ilham tüylerini mutluluk kareleri çeken insanlara bırakmış. Mutluluk kareleri hafızalardaki en güzel yeri alsın ve her zaman daim olsun diye. Nasıl kendi hafızasında mutluluk belleğini tutuyorsa insanlar da tutsun diye. Hatta ilk fotoğraf makinelerinin ilhamının da ucunda Anka Kuşu olduğu söylenir. Gerçeği ve mutluluğu insanların kısa ömürlerinde kayıt almaları ve unutmamaları için.

İlham Alınan Haber İçin,

Kepez'e renk katacak

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.