SON DAKİKA
Hava Durumu

ANKA’NIN 7 GÜNÜ (30.04.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 30.04.2021 11:28

Evrenin en sevilen ve en gözde mekanları arasında daima ve daima dünya gezegeni ilk sırada olacaktı. Bu mavi gezegenin dünyası, rengi, yaşamı bambaşka idi. Hayat doluydu. Canlı dolu. Kuşlar, pandalar, penguenler, atlar, köpekler, minicik kediler, büyük puma ve aslanlar… Nice hayvanlar…

Bir de insanlar.

Bir dönem olmuş ve insanlar gökyüzünden bakıldığında fark edilmez olmuştu. Anka’nın hayretle izlediği insanlar da bir gariplik vardı.

Gri bir bulut özellikle insanların yoğun olarak çalıştıkları yerlerde geziniyor ve bu gezintilerde ruhları alıp gökyüzüne doğru uçmaya başlıyordu… İnsanlar ölüyordu. Nerede kalabalık insan grupları olsa oraya hücum eden bulutlar…

Anka sorunu anlamaya çalışıyordu.

Ve birden bire insanların bazıları ortalıklardan kayboldu… Gri bulutlar insanları bulamasın diye önlemler alınmaya başlandı.

Anka Kuşu tarihin ilk canlısı da olsa sonuçta bir kuştu. Küllerinden yeniden doğması da herhangi bir şey ifade etmiyordu. En gözde gezegeni olan mavi gezegenin canlılarını anlayamıyordu. Özellikle de insanlar. Sonuçta bir kuş idi.

Bazı insanların neden sokaklarda olduğunu bazı insanların neden dışarıda olduğunu, bazı insanların neden çalıştığını.

İnsanlar çalışmadan para kazanamayacakları, çalışmadan ekmek de elde edemeyeceklerdi. Ekmeksiz susuz ömür geçemezdi. Enerji, besin kazanmaları gerekiyordu.

Ama neden bazı insanların çalıştığını anlayamıyordu. Ya da bazı insanların çalışmadığını… Çalışmayan insanların nasıl karın doyurduklarını. Unu suya katıp nasıl kendi evlerinde ekmek yaptıklarını… Unu olmayan evlerin yarını nasıl çıkardıklarını bir türlü anlamıyordu.

Rivayete göre, gri bulutların olduğu o dönemde Anka Kuşu’nun gözdesi dünya gezegeninde kaos hakimmiş. Ve Anka’nın yüreği hep çok acıyormuş. Gri bulutun ruhları başka aleme götürdüğü yetmezmiş gibi yarının umutsuzluğu da kalpleri karartmaya yetiyormuş.

Herkesin ekmek yiyebildiği, yarına dair kaygısının olmadığı sağlıklı, özgür, barış dolu günlere…

 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.