SON DAKİKA
Hava Durumu

Tam kapanma ve bir belediye başkanı... (07.05.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 07.05.2021 09:57

Hükümetin tam kapanma kararıyla bir filmlikte, ilk adım Tokat Belediyesinden geldi. Daha doğrusu, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu ve Tokat Belediye Meclisi, büyük bir öngörüye imza attı.

 

Tokat Belediyesinin Nisan Ayı Meclis toplantısınde oybirliğiyle bir karar alındı. Mecliste gurubu bulunan AK Parti, MHP ve İyi Parti Meclis üyeleri, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu'nun zor durumdaki esnafımıza ilişkin nakit yardımı önerisine oybirliğiyle karar vererek, adeta hayırda yarıştılar. Tam Kapanma kararı ise, Tokat Belediye Meclisinin kararından yaklaşık 15 gün sonra verildi. Bu bir hem öngörü, hem halkın içindeki bir idarecinin vicdani hareketi, hem de Türkiye'de bir ilk olma özelliği taşıyor.

 

Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, bin lira nakit para dağıtılacak esnaf tasnifinde öncelikleri şöyle sıraladı: 14 aydır kapalı olan kahve/cafe, çay ocakları, okul seviscileri,  güzellik salonları, kantin işletmeleri, spor salonları, halı sahalar...

 

Can suyu diyeceğim ama bundan daha ötesi, bu bin lira nakit desteği sözkonusu esnafımıza bir oksijen gibidir. Bunun yanında, henüz teyit ettirmedim, ancak  aralarında zor durumda esnafımızında olduğu 5 bin ramazan kolisi dağıtılacak. Buda büyük bir yekun tutuyor elbette. Sürdürülebilir sosyal belediyecilik projeleriyle ödüller almış Tokat Belediyesine de bu yakışırdı. Bütün bu başarıların temelinde, kendisini Tokat ve Tokatlıya adamış bir önder belediye başkanı, senkronize olmuş belediye başkan yardımcıları, birim müdürleri ve ekip çalışmasını içine sindirmiş bir kadronun varlığı yatıyor.

 

Görüyorum ki, Tokat Belediyesi Meclis Üyeleri, Tokat Sevdası uğruna bir çok şeyi aşmış ve Tokat'ın hayrına olacak her hizmet için sığ siyaset anlayışı yerine Tokat gerçeğinin peşinden gidiyorlar. O sebeple, zor durumda olan 511 esnafımıza 511 bin lira nakit yardımı projeyesine destek veren AK Parti, MHP ve İyi Partili Meclis Üyelerini tebrik ediyor, her birisinin teker teker alınlarından öpüyorum. İyi ki varsınız, iyi ki bizim meclis üyelerimizsiniz.

 

Herkes bilsin ki, Tokat Belediyesinin bu uygulaması ilktir. Kategorisinde ilktir, bütçesi itibariyle ilktir, meclis karar tarihi itibariyle ilktir.

 

Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu'nun bu şehre kazandırdığı projelerin bir çoğu ilklerdendir. Ancak, hiç değilse 511 esnafımızın yarasına merhem olması, vicdanımıza dokundu, yüreğimize su serpti. Bu bakımdan, ayrı bir parantez açarak Belediye Başkanı Av.Eyüp Eroğlu'na salt teşekkürle yetinmiyor, şükranlarımı da sunuyorum.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.