SON DAKİKA
Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Siz suikast timi diyorsunuz, biz devlet… (22.03.2021)

Yazının Giriş Tarihi: 22.03.2021 08:45

 

12 Eylül’den sonra Abdullah Çatlı Reis’in organizesiyle, ASALA terör örgütünü bitirdiğimiz doğrudur. 12 Eylül öncesi ise, nerdeyse her hafta bir dış konsolosluk görevlimiz ASALA terör örgütünün saldırısına uğrayarak öldürülüyordu.

 

Ermeni asıllı HDP Milletvekili Garo Paylan, ortaya bir iddia attı. Garo Paylan’ın ''Türkiye merkezli bir yapı, Avrupa'daki muhalif akademisyen, gazeteci ve siyasetçilere' suikast girişiminde bulunma hazırlandığında” iddiası Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nı harekete geçirdi. Soruşturma açan savcılık, Paylan'ı ifade vermeye çağırdı.

 

Garo’nun 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili eleştirel tek bir cümle açıklaması olmazken, böylesine polisiye repliklerinden yola çıkarak ortaya bir iddia atması, çok ilginç. Tam da, 9 ülkenin tanrısı ABD’nin BM’deki 128 anlamlı cevabıyla sarsılırken, bu tür suflelerle gündem oluşturma çabası, hayra alamet değil.

 

Tam da, dipten dibe kaynatılan, lojistik destek vermek için bütün yolları deneyen ve içerdeki kriptolar eliyle cezaevindeki FETÖ, PKK ve DHKP-C’ye konfor sağlanırken… Ardından da, cezaevlerinde eş zamanlı organizeli bir isyan başlatmak planı kurulurken, Garo Paylan’ın iddiaları manidar.

 

“Tanrıların Arabaları” yola çıkmıştır. Dünyayı bölüşüp üleşirken, tekerlerine bir çomak sokan ülke ve liderini yollarından temizlemek arzusuyla yanıp tutuşmaktadır. 3 bin yıl önceki Sümerlerin tanrı şematiği neyse ve dünyayı kafalarında nasıl bölüşüyorlarsa, benzer bir durumla karşı karşıyayız. Lakin, kurdukları oyun bozulmuştur. Çünkü, Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sorunu, artık başlarını iyice ağrıtmaktadır.

 

Şeytanın oğulları, yüzyıllardır emperyalist emellerini yoksul ülkelerde kurdukları sömürü ve köle düzeniyle sürdürdüler. Bir çok medeniyetleri dünyadan kaldırdılar. Osmanlı İmparatorluğunu bitirdiler. Bulunduğu 8 milyon kilometre karelik coğrafya üzerinden 28 ülke ihdas ettiler.

 

Köle ve kadın ticaretiyle, kendi ülkelerine altın rezervi yaptılar. Ortadoğu ve Afrika’nın yeraltı zenginliklerini tröstleriyle el koydular.

 

Hollywood’un filmlerinde yüzlerce kez konu olan CIA, FBI, ABD Özel Kuvvetler ve Pentagon gibi Amerika’nın derin devletin suikastları, ülkelerdeki darbeleri, işgalleri, okyanus ötesi icraatları bizlerin bilinçaltına inceden inceye işlenirken, Garo Paylan’ın ne düşündüğünü çok merak ediyorum?

 

Sadece Garo Paylan mı? Mesela SP Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu… Türkiye üzerinde oynanan bu oyunlar karşısında milli bir duruş sergileyecekler mi? Yoksa, sırf Reis’i yenmek adına “şeytanla dahi ortak oluruz” mantığıyla mı hareket edecekler?

 

Devletin bildiğimiz ya da vakıf olmadığımız kurumlar eliyle kendini koruma refleksleri vardır. Ama, Garo’nun dediği gibi bir “suikast timi” aculluğunda değil. Üstelik, siyasetçi, gazeteci, akademisyen bağlamında bir hedefi de yoktur.

 

Avrupa’ya, ABD’ye, Kanada’ya kaçıp, hemen her gün Türkiye aleyhinde açıklamalar üretenler; bu yaptıklarının “vatan hainliği” olduğunu da biliyorlardır.  Hele hele, Türkiye’deyken, ülkenin kozmik odalarından aşırdıkları bilgileri başka ülkelere haraç-mezat satanlar, hainlikten öte şeyleri de hak eder.

 

Bin yıllık devlet geleneğine sahip ve bir Osmanlı bakiyesi olan Türkiye Cumhuriyeti, kabile devleti değildir. Son iki yüz yıllık bir mücadele sonucunda, mevcut coğrafyamızda varız, var olacağız.

 

Ne FETÖ, ne PKK, nede diğer terör örgütleri, emperyalist güçlerin taşeronluğunda başarılı olamayacaklar. Bugün kim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında duruyorsa, tarih kitaplarında “vatansever-kahraman” ibaresiyle yer alacaktır.

 

Kim de, süfli emeller ve siyasi hırslar uğruna emperyalist ülkelerin değirmenine su taşırsa, bilin ki aynı tarih kitaplarında “vatan haini” ibaresiyle yer alacaktır.